Známá i neznámá plemena koček

barmská kočka

Žadonily vaše děti tak dlouho o domácího mazlíčka, až jste ten psychický nápor nevydrželi a na jejich přání kývli? Psa jste možná zavrhli, protože pravidelné procházky s ním za každého počasí nejsou zrovna to, o co byste stáli. Ale taková kočka by se nakonec zamlouvala i vám samotným. Venčit ji není třeba, věrná je, a dokonce hodně, minimálně tedy bytu nebo domu, když ne zrovna vám, a roztomilá být také umí. Vaše děti jsou spokojené a před vámi vyvstal problém, jaká plemena koček vlastně vybrat?

Pro jakou kočku se rozhodnout?

Nebudete-li se věnovat chovu koček a následnému prodeji koťat, tak pak je celkem jedno, jestli si pořídíte kočku, nebo kocoura. Obojí pohlaví vám jako domácí mazlíček udělá radost. Pokud netrváte na rodokmenu až do kolikátého kolene, pak můžete zkusit si vybrat i kočku z útulku pro opuštěná zvířata. Většinou již bývají vykastrované a očkované, takže vám odpadne starost navíc.

U kočky s rodokmenem se však můžete rozhodnout, o jaký typ máte zájem. Má mít kočka dlouhé chlupy? Nebo určitou barvu srsti či povahu? Bavilo by vás pečovat o temperamentní dlouhosrsté plemeno, nebo byste naopak měli doma raději pohodovou a přítulnou kočku?

Hbitá, chytrá a oddaná

Pružné tělo a mysl Einsteina – to vám nabídne ruská modrá kočka, která si ke svým majitelům vždy vytvoří silný citový vztah. Je pro ni typické stříbřité modro-šedé zabarvení velmi husté a krátké srsti a drobnější tělesná konstituce. Má ráda svůj klid, a proto se příliš nehodí do rodin s dětmi.

Žárlivá a hravá společnice

Výbornou kočkou pro toho, kdo si chtěl vlastně pořídit původně psa, je barmská kočka. Je velmi aktivní a určitě jí udělá radost, když jí pořídíte kočičí škrabadlo, na kterém by se mohla vyřádit. Miluje hru a děti, je neustále v pohybu, a dokáže i žárlit. Je však nenáročná na péči a udělá radost všem, kteří chtějí kočku, s níž je zábava.