Bio kosmetika má spoustu přínosů pro pokožku

Přestože si to možná ani neuvědomujete, pokožka absorbuje až 60 % toho, co na ni nanášíte. Předtím, než tedy aplikujete nějaký krém, si přečtěte jeho složení. V současné době je velice oblíbená bio kosmetika, která lépe pečuje o pokožku a celkově zdraví

Začněme od základů. Přírodní neznamená automaticky bio, takže je důležité sledovat i to, jak jsou produkty označeny. Bio kosmetika je o úroveň výš. 

Co je to přírodní kosmetika? 

U přírodní kosmetiky jsou složky získané z rostlin, květin a minerálů, které nejsou geneticky modifikované a neobsahují škodlivé látky jako parabeny či sulfáty. Přírodní kosmetické přípravky by se měly vyrábět tak, aby byla zachována integrita přírodních složek. Samozřejmě by neměly být testovány na zvířatech. 

Co je to bio kosmetika? 

Dalším termínem je bio kosmetika, která musí splňovat přísná kritéria. Obsahují jen složky pěstované bez syntetických hnojiv, pesticidů a jiných chemikálií. Obecně platí, že bio produkty jsou z 95 % až 100 % bez chemických přísad, zatímco u přírodní kosmetiky to je jen z 50 % až 70 %. 

Takže, co je lepší? Přírodní, nebo bio kosmetika? Je to jako vybírat mezi jablkem a bio jablkem. Oba mají své místo a přínos, ale bio vám dává větší jistotu, že to, co jíte nebo používáte na pokožce, je čisté a bez škodlivých přísad. 

Pokud tedy chcete pro svou pokožku to nejlepší, najděte produkty, které jsou nejen přírodní, ale i bio. Zajímavou nabídku má Ekokočka, což je internetový obchod zaměřený na kosmetické přípravky od mýdel přes mléka až po oleje. Všechny nabízené produkty jsou léčivé a voňavé. Zakladatelka tohoto e-shopu, který má i kamennou pobočku ve Vsetíně, důvěřuje výhradně českým producentům a malosériové výrobě. Paleta je pestrá, Ekokočka totiž ví, že každý potřebuje něco jiného.