Žijte zdravě

Zdravá výživa je v kombinaci s pozitivní myslí a dostatečným pohybem na čerstvém vzduchu naprostým základem. Když se k tomu připojí dobrá nálada, budete připraveni čelit všem nástrahám. Těm fyzickým i psychickým. 

No jo, ale co to vlastně je zdravá výživa? To, co bylo kdysi považováno za zdravé, se dnes ukazuje jako vyloženě nezdravé. A obráceně. Máslo svého času nahradily rostlinné tuky, o kterých se později zjistilo, že zdraví neprospívají tak, jak se tradovalo. A máslo se s velkou slávou vrátilo. Podle současných trendů zdravé výživy pak jsou našimi největšími nepřáteli cukr, sůl a bílá mouka, respektive výrobky z ní. Všechny tyto pochutiny je na místě ze stravy když ne přímo vyřadit, tak jejich výskyt alespoň minimalizovat. A pokud to jde, tak je nahrazovat zdravějšími alternativami. Konkrétně cukr například nahradí čekankový sirup, popřípadě čekankové sladidlo. To nejenže pokrm osladí, ale také jej obohatí o cennou vlákninu. Nabízejí se ale i další přírodní sladidla jako kokosový či datlový cukr. Zajímáte-li se o umělá sladidla, vhodný je například erythritol. Obezřetně přistupujte i k výběru pečiva. To si dokonce můžete upéct v domácí pekárně z vlastní chlebové směsi.

Honí vás mlsná? 

Místo na sušenky a čokoládové tyčinky se zaměřte na ovoce a ořechy. Například takový ořechový krém namazaný na toastu chutná přímo famózně. Sice o něco více kalorický, ale také přímo nabitý výživnými látkami. Skvělou volbou ale je i low carb tyčinka, popřípadě přímo DIA sladkosti. Rádi byste tuky přeměnili na svalovou hmotu? S tím vám zase pomůže protein. A pokud si den nedokážete představit bez své dávky kofeinu, zaměřte svou pozornost na vhodné kávoviny

Přírodní doplňky stravy

Zdraví ale mohou posílit i správně zvolené přírodní doplňky stravy. V zimě, kdy bývá imunita nejvíce oslabená, se například doporučuje zvýšený obsah vitamínu C a D. Vhodné ale jsou i přírodní antioxidanty, které obsahuje například extrakt z acai, goji či z česneku.