Kam letos na dovolenou? Do Chorvatska, kam jinam!

Vztah s Chorvatskem prý bývá celoživotní. Kdo si tuto zemi jednou zamiluje, pravidelně se do ní vrací. A jak na tom jste vy?

Chorvatsko se tradičně řadí mezi pro české turisty nejoblíbenější dovolenkové destinace. Jen loni do této země dorazilo více než milion turistů. Důvodů je hned několik. V první řadě je blízko. Do Chorvatska se běžně jezdí autem či vlakem. Pozdě odpoledne nasednete v Praze (nebo Brně) na vlak a druhý den v osm ráno jste v Rijece (tyto spoje jsou sezonní).

Moře, pláže, jezera i národní parky

Dalším důvodem je jazyk. Chorvaté jsou na mnoha místech na Čechy zvyklí, spousta nápisů tu tak je i v češtině. Dalším důvodem je pro spoustu lidí skvělé jídlo a pití. A samozřejmě krásná příroda, ať již jde o pláže, moře, jezera či národní parky. Nezapomenutelná dovolená v Chorvatsku je zkrátka po všech stránkách zaručena.

Karabik? Ne, Jadran!

Potápíte se, nebo hledáte průzračně čisté moře? Vyrazte na Istrii. Zdejší vody si oblíbili i potápěči, opravdu je na co se dívat. Řeč je o potopených lodích, mořských želvách, pestrobarevných rybkách i korálech. Ne, nejsme v Karibiku, nýbrž na Jadranu. Máte rádi aktivní dovolenou plnou sportovních aktivit? Ty si zase užijete na Kvarneru. Těmi vodními je vyhlášena třeba Gradska plaža. Hledáte krásné pláže? V tom případě by vaší cílovou destinací měl být ostrov Rab.

Chcete ušetřit?

Kdo by nechtěl. Neobjednávejte si proto dovolenou přes cestovní kancelář, ale na vlastní pěst. V případě vlastní dopravy cestovku opravdu nepotřebujete. Sehnat si musíte jen ubytování, a i to je hračka. Jednoduše si ji objednáte na serveru Hrvatska.net/cz. Je libo hotel, apartmán, nebo byste raději mobilní dům? Máte ho mít. Stejně jako kemp, obytný karavan či glampingový stan. Na hrvatska.net/cz ale seženete třeba i ubytování na majáku. K dispozici tu ale jsou i apartmány v Chorvatsku last minute, tedy za opravdu výhodné ceny. I tak se ale vyplácí ubytování si zajistit v předstihu. Ta nejlepší místa totiž bývají rychle vyprodaná.