Výhody horkovzdušné trouby

Kdo by nemiloval dozlatova usmažené hranolky, pořádně mastný řízek, nebo šťavnaté kuře s výpekem. I když tyto pochoutky patří mezi oblíbené menu každé české rodiny, určitě se shodneme na tom, že fritování není nejzdravější variantou pro stravování. Na trhu se začaly objevovat i nové alternativy, s nimiž si pochutnáte úplně stejně a přitom to neznamená zatížení vašeho žlučníku a jater.

Bez velkého množství oleje

Moderní horkovzdušná trouba představuje zajímavou variantu pro přípravu jídel. Na rozdíl od klasické fritézy totiž nepracuje s velkým objemem oleje, který tělu škodí. I kdybyste totiž použili vysoce kvalitní olej, dodává tělu obrovský příjem energie a tím urychluje tloustnutí. Další nevýhodou klasických fritéz, v nichž probublává olej, je jeho zahřívání na vysokou teplotu. Tím olej přichází do bodu přepálení a tím pádem se mění jeho hlavní složky na karcinogenní a tím tělu škodlivé. Oproti tomu právě horkovzdušné trouby pracují na principu horkého vzduchu, který se nahřívá na vysokou teplotu a pomocí ventilátoru umožňuje docílit stejné struktury jídel i chutí, jako by byly klasicky smažené. Trošku oleje použít můžete, ale pouze pro dodání chuti. Horkovzdušná trouba volně stojící je navíc vkusným spotřebičem se snadnou údržbou i obsluhou, a jakmile propadnete jejím výhodám, pak se stane pravidelně používaným doplňkem pro vaše vaření.

Multifunkční pomocník

Srovnáme-li běžnou fritézu s tou horkovzdušnou, zjistíme, že první zmiňovaná varianta je určena výhradně pro smažení. Oproti tomu horkovzdušná fritéza může mít v sobě zabudovaný též rotační gril ideální pro zdravější variantu rovnoměrného pečení. I když vás sice může odradit vyšší pořizovací cena, určitě se vyplatí investovat do svého zdraví i vaření a dopřát si chuťově plné pokrmy, které se nebudete muset obávat servírovat i nejmladším členům rodiny.