Udělejte si radost stylovou peněženkou

Peněženka by neměla být jen praktická, ale také stylová a v dobrém stavu. Stejně jako čisté a neošoupané boty totiž tvoří jakousi osobní vizitku každé ženy. Máte pocit, že ta vaše už pomalu dosluhuje a stydíte se ji před pokladnou vytahovat z kabelky? Rozpadá se v rukách a má ušmudlané rohy? Pak právě asi nastal čas na obměnu a hledání nového kousku. A jelikož koupě peněženky není jako koupě trička, je třeba před pořízením zvážit hned několik faktorů; barvu, velikost, materiál i styl otevírání.

Velikost je klíčová

Prvním kritériem, které musíte promyslet, je rozměr peněženky. Některé ženy mají rády dámské peněženky malé, protože nosí převážně drobnější kabelky a psaníčka a potřebují, aby se jim pokud možno malá peněženka do většiny z nich vešla. Někdo má raději dámské peněženky velké, a to proto, že si libuje ve sběru klubových kartiček, nošení vetší hotovosti a kovových mincí. Taková velká peněženka plná přihrádek, zipů a kapsiček je rájem pro dámy, které mají rády všechno přehledně zorganizované a zároveň preferují na denní nošení velké shopper bagy nebo batohy na záda.

Barva odráží osobnost

Co se týče barev a materiálů, nejčastěji kupovaným kombem je kůže v černém nebo hnědém provedení. Tímto nesmrtelným evergreenem nikdy nic nezkazíte (kůže je navíc velice odolný materiál, který ustojí zub času a vydrží pěkný i několik desetiletí) a nemusíte vystupovat z komfortní zóny, pokud raději celý život sázíte na prostou eleganci a konzervatismus. Pokud je však vaše povaha více hravá a odvážná a tyto rysy se odráží i ve zbytku vašeho šatníku, zaexperimentujte si třeba se sytě růžovou, rudou či tyrkysovou, určitě upoutáte pozornost. Velice trendy jsou i různé vzory od puntíků po proužky. Pěkné a trendy peněženky aktuálně za příznivou cenu zakoupíte například na eshopu pěněženky AHAL.