Rozvíjejte své děti vhodnými dárky

polštáře ve tvaru rybiček

Největší radost z dárků, ať už narozeninových nebo darovaných k jiným příležitostem, mají děti. Výběr dětských hraček je opravdu široký. Hračka nemusí být příliš drahá, stačí, když bude zábavná, bude dítě bavit, vzdělávat a rozvíjet jeho myšlení a fantazii. Inspirujte si tipy na ty nejzajímavější hračky.

Plyšové hračky a klidné usínání

Určitě jste si všimli, že děti si často oblíbí jednu hračku, a bez té nechtějí udělat ani krok. Takovou hračku si pak nosí s sebou na návštěvy, cestují s ní a večer bez ní neusnou. Velmi oblíbené jsou například polštáře ve tvaru rybiček, měkkoučcí hřejiví plyšáci nebo svítící hračky, které dětem zpříjemní nejen usínání, ale i samotné denní dovádění. Takže nejen kvalitní matrace v posteli či povlečení pro děti, ale také ten správný kamarád pro usínání je třeba, aby byl dětský spánek hluboký a vydatný. Tyto dárky potěší děti od batolete až po školáky. Stejně tak se budou líbit dívkám i chlapcům.

Měkké dárky, které potěší

Měkké dárky nepatří – obzvláště u těch nejmenších – k příliš oblíbeným. Zkuste na to jít ale chytře a pořiďte nezbytný kousek oblečení se vzorem milovaného pohádkového hrdiny nebo oblíbeného zvířátka. Miluje vaše ratolest vlky a další jim podobné šelmy? Pořiďte mikinu s vlkem. Nedá naopak dopustit na fantasy, piráty nebo válečné zbraně? Potěšte ho tričkem, mikinou nebo jiným kouskem oblečení s tímto motivem. Skvělý dárek, kterým potěšíte nejen rodiče, ale i ty nejmenší, představuje dětské vybarvovací tričko, které si může vaše dítko vyladit přesně dle libosti a vlastní fantazie. Rozvíjejte praktickými dárky, zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Učení i radost v jednom

Skvělou volbou jsou také společenské hry i hlavolamy, kterými se děti mnohé naučí. Je potřeba od útlého věku podporovat dětskou fantazii, stimulovat myšlení a správnou funkci mozku. Populární jsou také originální a chytré stavebnice, které patří snad mezi nejoblíbenější hračky. Vhodné jsou také pomůcky a sportovní hračky, které trénují motorické dovednosti dětí. Často vyhledávanou hračkou, kterou potěšíte dokonce i dospělého, je například inteligentní plastelína.

Praktičnost nade vše

Poslouchejte potřeby svého dítěte. Nemusíte mu dopřát všechny hračky, které na trhu jsou, ale vyberte tu nejlepší, která se hodí přímo pro vaše dítě. I přes svou praktičnost dítko jistě potěšíte, když bude mít svůj vlastní kus nádobí, ať už třeba talířek či misky s oblíbenou pohádkovou postavičkou, tak třeba termohrnek nebo hrnek s brčkem se svým oblíbeným zvířátkem. Ten bude s nadšením používat ať už na limonády v letním období, tak třeba na různé smoothie a ovocné koktejly, které posílí imunitu jak na jaře, tak na podzim.

Moderní hračky

Mezi oblíbené dárky patří také solární hračky. Učte své děti již od útlého věku, jak funguje svět, k čemu nám slouží slunce a věnujte pozornost duševním i tělesným schopnostem svého dítěte. Naučte jej pochopit svět hrou a příjemnou metodou, které bude dítě bavit a bude se těšit na další objevování.

Tipy na nákup dárků

  • Stejné tipy můžete dát prarodičům, svým blízkým a přátelům. Pokud k vám mají přijít na narozeninovou oslavu vašeho dítěte, nebojte si říct, jakým dárkům dáváte pro své děti přednost.
  • Vždy dbejte na kvalitní dárky, které jsou bezpečné a vašim dětem nemohou způsobit žádná zranění.
  • Děti jsou opravdu nepřebernou studnicí nápadů a nikdy nevíte, co je může napadnout. V ideálním případě vás překvapí tím, co vše dokáží postavit z jedné stavebnice nebo jak vyluští darovaný hlavolam. Inspirujte se jejich myšlením a otevřeností. Budete překvapeni, jak dětský pohled dokáže změnit vnímání světa.

Tak hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru toho nejlepšího dárku pro vaše nejdražší.