Recepty, které zvládne každý: hodí se na letní grilování i slavnostní příležitost

Během roku nás čeká řada významných událostí. Může jít o oslavu narozenin, významného jubilea, svatbu i rodinné setkání či klasickou letní grilovací party, na kterou se těší všichni přátelé. Co kdybyste se letos pustili do zdravějšího vaření, díky čemuž zbytečně nepřiberete, dopřejete si to nejcennější z regionálních surovin a zároveň připravíte jednoduché mňamky, kterých se nebudou bát ani úplní začátečníci?

Zdravě s Nature Promis

Inspiraci nejen na letní recepty najdete online včetně ingrediencí a postupu přípravy. Co rozhodně ocení každý začátečník v kuchyni, jsou video recepty s detailním návodem na přípravu. Staňte se hvězdou oslav i rodinných večeří s lahodnými pokrmy inspirovanými mezinárodní kuchyní i nestárnoucí českou klasikou.

Jednou z tradičních pochoutek je hustá polévka kulajda. Hodí se jako lahodný hlavní chod, který zasytí i výborný start svátečního oběda. Byť se jedná o pokrm vhodný spíše do podzimního období, kdy zužitkujete nasbírané houby, dopřát si můžete lahodnou kulajdu prakticky kdykoliv. S Nature Promis můžete navíc vyměnit tučnou smetanu za vhodnější, dietnější a lehčí alternativu. Ten, kdo kulajdu zbožňuje, sází na vlastní recepturu, nicméně základ je vždy stejný a skládá se z hub, brambor, smetanového základu s vývarem a kopru.

Někdo hřiby nejprve orestuje na másle, pro někoho je základem čerstvý kopr. Velké oblibě se v posledních letech těší sousedské setkávání, jež už dávno není pouze o společném smažení vaječiny, ale nabízí se třeba originál buřtguláš s domácím pečivem. Nachystáte ho jednoduše ze všeho, co najdete doma. Jeho příprava je snadná a zabere vám maximálně půl hodinky. A nezapomeňte ani na sladkou tečku! Takové domácí brownies ocení malí hosté i rozmlsané jazýčky dospělých. K nim výbornou kávu, kopeček zmrzliny nebo šlehačky a máte jistotu, že se o vašem menu bude mluvit ještě hodně dlouho!

Online inspirace

Jestliže vás vaření baví, oceníte i pestrý seznam receptů na internetu včetně hodnocení, doby přípravy i určení obtížnosti. Vsaďte na zdravější alternativy, s nimiž vám bude chutnat minimálně stejně, a navíc vám poděkuje vaše zažívání i křivky.