Knihy z Albatrosmedia, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Čtení knížek je stále oblíbenou volnočasovou činností, které se ve chvílích odpočinku někteří lidé věnují. Na výběr mají celou řadu různých kategorií, z nichž knihy mohou vybírat. Někdo dává přednost literatuře faktu, jiný si rád přečte detektivku nebo hezký román ze současnosti. Popularitě se ovšem těší také fantasy knížky pro mladé i dospělé nebo pohádky pro děti.

Fantasy série Upíří deníky

Díky fantasy literatuře, která získává na popularitě, se mládež vrací ke čtení knížek. Je to i zásluhou osmidílné série hororových románů pro mladé Upíří deníky. Jejich autorkou je americká spisovatelka, jež je napsala v letech 1991 až 1992. Sérii zahajuje první díl nazvaný Probuzení, v níž se čtenáři seznamují se bratry Damonem a Stefanem žijícími v Itálie v době renesance. 

Oba se zamilují do mladé upírky Katherine, o jejíž srdce pak svádějí boj. V jeho důsledku se z nich také stanou upíři, přeskočí několik století a ocitnou se na střední škole, kde se jejich osudy protnou s oblíbenou středoškolačkou Elenou, která jakoby z oka vypadla Katherine. Dalším pokračování jsou díly Souboj, Zášť, Temné shledání, Návrat, Soumrak, Zajetí, Osvobození.

Originální pohádka Princ Mamánek

Dětské čtenáře může zaujmout pohádka z pera herce, režiséra a hudebníka Jana Budaře – Princ Mamánek. Někteří možná ji viděli v kině zfilmovanou, ale pohádková předloha rozhodně stojí za přečtení. Originální příběh, ve kterém princ Mamánek svádí boj se Smrtí, může působit hororově, ale má v sobě milou poetiku a vše, co správná pohádka má mít. Princ bude napravený a dobro zvítězí nad zlem.

Padesát odstínů o temných erotických touhách

Především pro ženy je určená knižní série Padesát odstínů, jejíž hlavní hrdinkou je mladá, dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia, která potkává svého osudového muže. Christian Grey je pohledným, bohatým podnikatelem, s nímž zažije nesčetná erotická dobrodružství, která si možná ani ve svých snech nepředstavovala.  

Uvedené knihy lze v pohodě koupit prostřednictvím online knihkupectví Albatros Media. A možná, že si zde vyberete i něco dalšího.