Pletení je opět v kurzu. Z příze Dolphin baby upletete i hebké hračky

Everyday příze

Moje babička pletla, moje máma pletla, moje teta pletla, a dokonce i moje starší sestřenice pletla. Též mne to učily, ale jako teenagerku mne to příliš nebavilo. Teď je vše je jinak. Ty kreativnější z nás začnou být ještě kreativnějšími s příchodem malého dítěte. Jako maminky s dětmi tvoříme a žádnou techniku nechceme opomenout. Vlna či příze patří do každé rodiny s dětmi. Ať již se rozhodneme pro děti plést krásné oblečení, deky a hračky, nebo z vlny s dětmi společně tvořit.

Příze je materiál neomezených možností pro tvoření nejen s dětmi

Nemusíme hned plést svetry či ponožky, abychom se do vlny jako kreativního materiálu zamilovaly. Zkuste s vlnou třeba kreslit. Je to snadné. Naneste na tvrdší karton, který se vlhkem nebude vlnit, lepidlo, a malujte vlnou. Nalepujte barevné příze v podobě dlouhých šňůrek, nebo je stříhejte na menší částí a ukládejte je na lepidlo. Je to neuvěřitelná zábava s dokonalým výsledkem. V krásných odstínech je například Everyday příze, která má nežmolkující úpravu, a tak je skvělou i pro pletení čepic, dek, svetrů a jiných kousků. Komu to nejde s jehlicemi, může vyzkoušet i různé pletací pomůcky, kruhy, destičky či rovnou pletací strojky.

S vlnou vytvoříte snadno vánoční ozdoby – ty na stromeček i třeba adventní věnec. Pokračovat můžete o Velikonocích a vlnou zdobit vajíčka. Děti milují z vlny dělat různé figurky, které vzniknou jejím snadným omotáváním kolem kousku kartonu ve tvaru siluety postavy. Zvládají ale dělat i bambulky, jež je prostě fascinují. Klidně se s dětmi pusťte do tvoření bambulkového koberce.

Pletení jako hobby i z lásky k dětem

Vracíme se i k pletení. Někdo se pouští do pletení svetrů, šatiček či ponožek, ale jsou tady i jiné moderní hity. Třeba pletení hraček. Už jen množství literatury, kterou na toto téma seženeme jasně naznačuje, jak silný tento trend je. Tyto knihy nás inspirují, ale též nabízí návody i pro naprosté začátečníky. Velkým hitem je tzv. amigurumi neboli pletení minihraček. Ale děti oceňují i velké pletené hračky na tulení z jemných a hebkých přízí. Takovou je žinylková příze příze Dolphin baby. Hodí se pro pletené i háčkování a je charakteristická svoji sametovou strukturou. S touto vlnou sklidíte úspěch, i když ji použijte na deky, čepice, šály, polštářky či svetry. A plyšáci z ní budou skutečně plyšoví.