V jaké formě vybrat vitamín C pro nejlepší výsledky?

vitamín C

Užívání doplňku s obsahem vitamínu C patří mezi běžnou praxi hlavně během podzimního a zimního období, kdy je zvýšené riziko různých onemocnění. K dispozici máte výběr z mnoha různých přípravků, které se liší svým složením. Základní dělení je na přírodní vitamíny C a syntetické. Jaká varianta přinese lepší využití a kde vitamín C můžete zakoupit? To se dozvíte v tomto článku.

Přírodní nebo syntetický vitamín C?

Doplňky stravy mohou obsahovat uměle vyrobenou kyselinu askorbovou, která je známá spíše pod názvem vitamín C. Tímto přístupem je možné doplňovat účinnou látku do různých výrobků. Míra využitelnosti a síla takového přípravku je však o poznání nižší v porovnání s doplňky stravy, kde je vitamín C přírodního původu. Takové kapsle, ve kterých je obsaženo céčko z přírodního zdroje, totiž organismus mnohem snáze vyhodnotí jako opravdu účinné látky dodané do těla.

Brazilská třešeň plná vitamínu C

Zajímavým zdrojem vitamínu C je například acerola. Jde o brazilskou třešeň s obsahem vitamínu C až třicetkrát vyšším v porovnání s klasickým citronem. To jsou ideální hodnoty pro vytvoření účinného doplňku stravy. Kapsle s extraktem z aceroly tak obsahují 210 mg přírodního vitamínu C.

Kvalitní doplněk stravy

Při výběru každého doplňku stravy si ohlídejte, aby složení bylo co možná nejlepší a bez zbytečných příměsí. Jakmile je hlavní složka přírodního původu, jistě půjde o tu správnou volbu. Pro zajištění maximálního účinky při užívání je dobré dodržovat návod uvedený výrobcem a snažit se o pravidelnost. Samozřejmostí je kombinace s celkovým zdravým životním stylem a vyváženou stravou, protože jde opravdu v zásadě hlavně o doplněk, který má pomoci s příjmem dostatečného množství určitých látek, kterých může být v běžných potravinách menší množství.