NLP kurz vás naučí měnit lidské myšlení

Víte, jaký mocný nástroj máme v hlavě? Každou sekundu nám do mozku proudí 310 000 000 bitů informací, většinu z nich ignorujeme či zobecňujeme, jinak bychom se z toho zbláznili. Mozek je každopádně schopný úžasných věcí, pokud ho k nim donutíme, respektive naprogramujeme.

Všichni máme nějaké obavy, strachy, přesvědčení, již bychom se rádi zbavili. Víme o nich, že jsou nesmyslné, avšak nedokážeme se přesvědčit vidět je jinak. Nebo dokážeme? Přesně tímhle a mnoha dalšími zajímavými oblastmi se zabývá NLP, neurolingvistické programování.

NLP vzniklo po sledování úspěšných lidí

Celá věda okolo NLP vznikla v 70. letech minulého století, když studenti psychoterapie Richard Bandler a John Grinder zkoumali, proč jsou někteří úspěšnější než jiní. Opravdu se jim podařilo zjistit, co dělají jinak než průměrní lidé. A navíc zjistili, jak tyhle změny naprogramovat do mozku ostatních lidí, aby se i jejich život změnil k lepšímu.

NLP se ovšem dnes nepoužívá pouze k probuzení vašeho lepšího já. Mozek se dá přeprogramovat tak, abyste se zbavili svých strachů, přenesli se přes něco, co vám dělá starosti, dokázali se vyrovnat s nějakým životním traumatem, odstranili z hlavy nějaké přesvědčení, které vám komplikuje život apod.

Pokud techniku NLP ovládnete, můžete změnit k lepšímu svůj život, ale především také životy lidí ve vašem okolí. A nemusíte být zrovna psychoterapeut.

NLP principy jsou využitelné na mnoha pozicích

Terapeuti a koučové využijí znalostí, které jim poskytnou NLP kurzy, na maximum. Často si ovšem vzdělání v této oblasti doplňují také manažeři, pracovníci na vedoucích pozicích, profesoři nebo prostě jenom ti, kteří hodně pracují s lidmi. Ovládnutí principů NLP totiž znamená, že budete schopní efektivněji komunikovat s lidmi. Lépe pochopíte jejich záměry a chování. Dokážete je motivovat, aby podávali výkony, o nichž se jim doposud nesnilo. Pomůžete jim dostat se ze složitých životních situací, překonat těžké okamžiky, mnohdy i najít smysl života. 

Ten stejný efekt samozřejmě budete pozorovat i sami na sobě. Při osvojování si technik NLP je totiž budete zkoumat právě na vlastní mysli. Člověk opravdu vědomě dokáže změnit své myšlení, když ví, jak na to.

Absolvujte kurz NLP v Praze

Chtěli byste se naučit pracovat s lidskou myslí, ať už sami pro sebe, nebo proto, abyste pomáhali dalším lidem? Nejlepší možností, jak získat znalosti v této oblasti, je absolvovat kurz. Techniky NLP se totiž na běžných školách jen tak nevyučují, musíte hledat specializovanou vzdělávací instituci.

V Česku pořádá NLP kurzy instituce s názvem Coaching University. Kurzy vede Radek Karban, NLP Trainer s mezinárodní certifikací od ITANLP, organizace samotného Johna Grindera. Coaching University se NLP zabývá přes 10 let, za tu dobu uspořádala stovky seminářů, akcí a tréninků. Školí kouče a všechny ostatní zájemce. Na kurzech se setkávají lidé různých povolání, takže vůbec není důvod bát se přihlásit. Každý přece může změnit svůj život.

Získejte mezinárodní NLP certifikát

Coaching University nabízí dva druhy kurzů NLP – Practitioner kurz a Premiere Practitioner. Po ukončení obou z nich dostanou absolventi mezinárodně uznávaný certifikát přímo od organizace ITANLP.

NLP Practitioner kurz je rozdělený do 4 modulů, které projdete v 10 poměrně intenzivně nabitých dnech. Premiere Practitioner má ještě o 2 moduly víc, je obohacen o novější poznatky z NLP oboru. Kurzy mají omezený počet účastníků, aby byl zaručen individuální přístup a možnost diskuze. Absolventi kurzů potvrzují, že už samotný průchod kurzem jim změnil život. Aby také ne, když veškeré techniky a praktiky trénujete nejdříve sami na sobě. V kurzu si projdete takovou svou osobní transformací a na jeho konci jste připravení transformovat k lepšímu také životy ostatních.