Chytré nakupování ušetří peníze

Se stále se zdražujícími potravinami vám možná už dochází nápady na vaření, které i přes zvyšující se ceny vyjde cenově přijatelně pro celou rodinu. Vysoké ceny za máslo, mouku, maso a zeleninu nás může v kuchyni dost limitovat. Proto se vyplatí sledovat svůj oblíbený obchodní řetězec s akční nabídkou. Ta je pestrá, zpravidla každý týden jiná a myslí na aktuální potřeby zákazníků.

Vaření za rozumnou cenu

Ceny potravin napříč sortimentem vás mohou nemile překvapit. Ať už budete hledat pečivo, ořechy a semínka, zeleninu či ovoce, sýry, uzeniny nebo nápoje, budete možná tápat, co se vyplatí koupit. Praktický leták s nabídkou vám umožní sledovat cenově zvýhodněné suroviny a připravit se tak dopředu na to, co budete vařit a chystat pro rodinu. Cenově dostupná se může jevit například rajská omáčka. Ta se dá doplnit knedlíkem, těstovinami nebo rýží. Pokud nechcete utrácet za hovězí maso, jež se k rajské obvykle podává, zkuste levnější alternativu výborné chuti – masové koule. Jestliže vás rajská neoslovila a přesto byste rádi zužitkovali protlak či rajčata, pak zkuste připravit vydatnou teplou rajskou polévku, jako dělanou do podzimního počasí plného neduhů. Na internetu ale najdete i další recepty a alternativy pro levné, rychlé a chutné vaření.

Hrnková bábovka se sezónním ovocem

Jestliže nechcete plýtvat potravinami, pak zužitkujte třeba starší banány nebo jablka do sladkých moučníků. Bábovku zvládne i ten, kdo se v kuchyni příliš neumí otáčet. A pokud chcete překvapit své blízké oblíbenou sladkou klasikou, přečtěte si, jak na palačinky recept a jejich náplň vybrat suroviny ze spíže, eventuálně nakoupit ovoce v akci. Kromě sladkých palačinek se těší velké oblibě i slaná varianta, kam můžete přidat zbylé sýry, salámy, bylinky a zeleninu. S akční nabídkou bude radost vařit, ušetříte, pochutnáte si a doma překvapíte neotřelými kombinacemi pochutin.