Jak vybrat dárek k Valentýnu

S blížícím se svátkem svatého Valentýna mnohým lidem přijde na mysl, jak obdarovat svého partnera či partnerku. Je to den, který patří zamilovaným. I dárek by měl vyjadřovat to, co ke své lásce člověk cítí. A nemusí to být právě zlatý prsten s diamantem. Ten je možné si nechat na jinou příležitost. K Valentýnovi vsaďte na roztomilou či veselou drobnost.

Kde se vzal Den svatého Valentýna

V tuzemsku se ještě donedávna slavil čas lásky v květnu. Kdo nebyl na 1. máje políben pod rozkvetlým stromem, tak ten měl smůlu a čekalo ho podle tradice uschnutí. To si však málokdy vyplnilo. Anglosaské země slaví Den svatého Valentýna, kdy si zamilovaní posílají dárky – květiny, cukrovinky, pohlednice. 

Stále častěji proniká tento svátek i k nám, z čehož se nejvíce radují prodejci výše uvedeného zboží. O svátku lze říci, že je poměrně dost zkomercionalizovaný. Zamilovaným to ale nevadí, protože darovat dárek svému milému považují za milý zvyk, jak vyjádřit svou lásku.

Visací zámek, fotoobraz nebo hrneček?

Se Dnem svatého Valentýna se pojí i tradice uzamykání lásky pomocí visacích zámků. Není proto divu, že se právě okolo 14. února každoročně zvedá po nich poptávka. Vedle tohoto zvyku je ale možné partnera obdarovat čímkoliv jiným. Běžně se posílají papírová přání s motivem srdíčka, kupují plyšáci (zejména medvídci) či bonboniéry a jiné laskominy, kterými lze vyjádřit sílu své lásky.

Můžete si nechat vyrobit hrnek s vlastním potiskem – fotografií, nebo jménem. Neméně zajímavé je pexeso z vlastních fotografií. A co takhle věnovat velký fotoobraz na plátně? I zde lze použít některou z fotografií, které jste pořídili na dovolené se svým partnerem. Vtipně vypadá SPZ s vlastním potiskem i tričko, na které si necháte vytisknout obrázek podle svého návrhu. Dárek k Valentýnu udělá radost už jen proto, že si na svého partnera vzpomenete.