Kapsulový šatník jako váš pomocník na cestě životem

Přemýšlíte dnes a denně nad tím, co si vezmete na sebe? Nehledejte v tom žádnou vědu, existuje skvělý pomocník jménem kapsulový šatník, který bude tím nejlepším společníkem celým životem. Mluvíme o fenomenálním řešení, které vám usnadní každodenní oblékání, ale také výrazně urychlí pravidelné nákupy, kdy potřebujete doplnit pár základních kousků. O čem mluvíme a má v něm místo také oversize tepláková souprava?

Elegantní minimalismus, který nestárne

Když se podíváme takzvanému kapsulovému šatníku pod pokličku, zjistíme, že se jedná o elegantní minimalismus, který rozhodně nestárne. Je totiž složený přesně s takových kousků, které společně je možné hezky kombinovat, přesto však nemusíte vlastnit velkou spoustu věcí. Je to ideální alternativa pro ty, kteří jdou neradi kupují každý módní výstřelek, na druhou stranu chtějí jít s módou, ať se děje, co se děje.

A ano, oversize dámská mikina nebo tepláky do kapsulového šatníku spadají. V současné době jsou totiž právě teplákové soupravy tím, co je stylové a šik a nevypadá to, že by pohodlný komplet vycházel z módy podobně jako jednobarevná trička nebo elegantní saka delšího střihu.

Stačí vám sedm základních kousků

Domnívat se, že tolik populární kapsulový šatník se skládá z mnoha nepotřebných věcí je mylné. Ve skutečnosti vám stačí sedm základních kousků, které tento kapsulový šatník tvoří. Mluvíme konkrétně o malých černých, bílé košili, elegantních černých kalhotách, černé midi sukni, nadčasovému saku, kašmírovému svetru, body a o nějakém koženém kousku. 

Přesně na tomto základu byl kapsulový šatník postaven. Vychází se z takzvané kolekce „7 Easy Pieces”, za kterou stojí návrhářka Donna Karan. Tuto kolekci vydala už v roce 1985, ovšem tehdy ještě netušila, jak velkému zájmu se bude minimalistická nadčasovost těšit.

Jak začít při tvorbě kapsulového šatníku? 

Ze všeho nejdříve je nutné, abyste začali čistkou. Díky tomu zjistíte, jestli nějaké kousky z nového šatníku už nemáte po ruce. Pokud ano, nebudete muset za ně utrácet.