Jak se stát umělcem snadno a rychle s malováním podle čísel?

Malování podle čísel

Toužíte namalovat krásný obraz, ale nevíte, jak na to? Začátky bývají vždycky těžké, a i ti nejlepší malíři museli dlouho trénovat, než se jim povedlo vytvořit krásné dílo. Naštěstí v dnešní době existuje zjednodušení a malá zkratka, kterou je malování podle čísel. Jde o techniku vhodnou naprosto pro každého bez ohledu na věk i předchozí zkušenosti.

Vytvoření vlastního krásného obrazu přináší radost z tvorby i hotového výsledku. Samotné malování je navíc silně uklidňující. Výhodou malování podle čísel je mnoho různých úrovní obtížnosti, takže bez problémů najdete tu správnou variantu víceméně pro každého. Jak to funguje a co patří mezi hlavní důvody, proč si malování podle čísel opravdu vyzkoušet? Konkrétní informace najdete dále v článku.

Co je malování podle čísel?

Malování podle čísel je technika pro jednoduché, ale efektivní vytváření krásných obrazů. Celý princip této techniky spočívá v postupném vymalování jednotlivých plošek. Každá plocha je opatřena číslem, které souhlasí s označením lahvičky s barvou. S pomocí štětce tak postupně propůjčíte barvu každému kousku na plátně tak, aby vznikl dokonalý výsledek. Díky své kvalitní konzistenci jsou barvy velmi dobře krycí, takže zajistí překrytí čísla, které nebude na hotovém obrazu nijak vidět.

Při malování podle čísel si všechno řídíte podle sebe. Jednoduše objednáte sadu, která obsahuje plátno s předtištěnými ploškami opatřenými čísly, sadu příslušných barviček a štětec. Potom už je jenom na vás, jestli budete postupně malovat jednotlivé plošky, nebo si vždy vyberete barvu a s ní vymalujete všechna pole s daným číslem. Postupně vám pod rukama bude vznikat obraz, o kterém se vám ani nesnilo. Nenechte se však zmást, krásné dílo není zadarmo. Pokud si vyberete vyšší obtížnost, která má hodně členitých částí a odstínů, připravte se na delší malování s pořádnou dávkou trpělivosti.

Snímek obrazovky 2022-01-23 v 12.55.49

Důvody, proč si vyzkoušet malování podle čísel

Tato technika je v poslední době velmi oblíbená. A není se čemu divit, protože existuje celá řada důvodů, proč si malování podle čísel musíte vyzkoušet. Dlouhé zimní večery jsou k tomu jako stvořené.

Technika používaná mistry malíři

Obrazy podle čísel využívali takoví mistři, jako je například Leonardo da Vinci. Díky této technice učil své studenty, jak pracovat s barvami a vidět detaily v celkovém obraze. Nejde tak pouze o obyčejnou zábavu, ale o studijní techniku, díky které se můžete značně zlepšit. I v dnešní době jde o oblíbenou techniku, jak se děti i dospělí učí postupně tvořit krásné a dechberoucí obrazy. Stačí si jenom vybrat ten správný motiv a očíslované plošky vás už dále navedou k dokonale vypadajícímu výsledku.

Různé stupně obtížnosti

U malování obrázků podle čísel máte možnost vybrat si hned z několika různých úrovní obtížnosti. Snadno si tak zvolíte takovou variantu, která vám vyhovuje. Pro děti a začátečníky jsou připraveny obrazy s obtížnosti velmi snadné až snadné. Mají větší plošky a obsahují méně barev, takže jejich kompletní vymalování není tak složité. Jde o vhodnou variantu pro vyzkoušení této techniky.

Jakmile si budete více jistí, můžete si troufnout na obtížnosti střední až složité. Tady na vás bude čekat více menších barevných plošek, které je potřeba postupně a pečlivě vymalovat. Výsledný obrázek bude plný detailů. S jeho malováním však strávíte o trochu více času. U každého motivu jasně vidíte, kolik obsahuje barev a jaký je celkový počet plošek pro vymalování.

Aktivita naprosto pro každého

Výhodou malování podle čísel je fakt, že jde o zábavu vhodnou naprosto pro každého. Stačí si totiž vybrat optimální obtížnost, zvolit motiv a pustit se do malování. Postup je opravdu jednoduchý, takže si s vymalováním krásného obrazu dokážou všichni. I z toho důvodu se může jednat o výbornou zábavu nejenom pro dospělé, ale taky pro děti. Ty se na malování podle čísel naučí pečlivosti, trpělivosti a budou rozvíjet své jemné motorické dovednosti.

Trénink malování pro zdokonalení vlastní tvorby

Obrazy malování podle čísel jsou vhodné nejenom jako zábava, ale i trénink pro zdokonalení vlastní tvorby. Během práce s jednotlivými ploškami se totiž naučíte lépe pracovat s barevnými odstíny a začnete si všímat drobných detailů, které při pohledu z větší dálky vytváří krásný obraz s plastickým efektem. Po zvládnutí několika obrazů podle čísel si tak můžete snadno troufnout na vlastní tvorbu. Už totiž budete lépe vědět, jak vedle sebe vypadají jednotlivé barvy a jak to udělat, aby vznikl stín či naopak zvýrazněná světlejší plocha. Pořízení obrazu podle čísel tak může být skvělou volbou pro ty, kteří navštěvují kurzy malování a touží zrychlit svůj progres.

Úleva od stresu a příjemná odpočinková činnost

Důvodem pro vyzkoušení techniky malování obrazů podle čísel může být také snaha uvolnit se od stresu a zapomenout na běžné každodenní problémy. Umění má totiž neuvěřitelně terapeutický efekt. Stačí si tak vzít obraz malování podle čísel po náročném dnu v práci a uvidíte, že si po chvíli pečlivého malování jednotlivých plošek dokonale vyčistíte hlavu. Během tvorby zapomenete na strach a okolní svět. Jednotlivé problémy se zmenší, protože v daném okamžiku tam budete jenom vy, plátno a barvy, které postupně budete přidávat do svého díla. Jak uvidíte postupně vznikající výsledek, získáte ze své práce dobrý pocit.

Malování podle čísel relaxace

Malování přináší pozitivní emoce

Během tvorby obrazu podpoříte pozitivní emoce. Jak bude vznikat dané dílo, bude váš organismus vyplavovat hormony spojené s pocitem uspokojení, dobře odvedené práce a podpoření sebevědomí. Přitom si stačí jenom vzít plátno s očíslovanými ploškami a pustit se do práce. V zásadě jde o takovou terapii a instantní zlepšovač nálady bez vedlejších účinků. Po dokončení každého obrazu můžete pracovat i na zvýšení sebevědomí, které jistě využijete i v běžném životě.

Jakmile do malování čísel opravdu proniknete, může se jednat o malou závislost, protože vidět, jak vlastnoručně tvoříte umělecké dílo, je opravdu příjemné a jeden obraz většinou nestačí. Ale je to tak naprosto v pořádku, protože množství motivů je nekonečné. Hotový obraz se může proměnit v krásnou dekoraci, ale může se jednat také o pěkný a pozorný dárek pro známé a blízké.

Ideální jako dárek pro blízké a známé

Obrazy podle čísel jsou skvělým dárkem. Sadu pro malování můžete zakoupit známým, blízkým i dětem. Díky široké paletě motivů najdete to pravé snad naprosto pro každého. A pokud jde o dárek pro člověka, který nemá tolik zkušenosti s malováním, zvolte raději nižší obtížnost. Tvorba mu půjde lépe od ruky a možná si později troufne i na složitější motivy.

Opravdu pestrý výběr různých motivů

Malování podle čísel pro dospělé i pro děti nabídne široké množství nejrůznějších motivů. K dispozici tak máte krajiny, scenérie, města, ale třeba i květiny, zvířata, nebo postavy. Malování podle čísel pro děti bývá jednodušší a plné veselých kontrastních barev na větších ploškách. Stačí tak vybrat přesně takovou variantu, jaká se vám zdá nejhezčí. V nabídce jsou stovky různých motivů, takže o dostatečný výběr se rozhodně nemusíte bát. Vše je navíc přehledně rozčleněné do jednotlivých kategorií pro maximální usnadnění výběru.

Vlastní motiv pro malování podle čísel

Nabídka motivů pro malování podle čísel je opravdu pestrá. I tak však můžete mít rozdílnou představu o tom, co si chcete namalovat. Pro vytvoření obrazu s vaším domácím mazlíčkem, namalování rodinného fota či oblíbené scenérie si můžete objednat vytvoření motivu podle fotografie. Stačí zaslat vhodnou fotografii podle blíže určených pravidel na webu, určit si, jestli chcete obrázek vypnout rovnou na plátno, a počkat na návrh. Snadno si tak dokážete namalovat opravdu jakýkoliv obraz. Díky objednání podle fotografie vznikne jedinečné a neopakovatelné dílo, u kterého budete vědět, že ho nemá nikdo jiný. A nejlepší na tom je, že obraz zhmotníte pouze vy sami. Obraz pro malování podle čísel podle fotky se také může stát výjimečným dárkem, který jistě udělá velkou radost.

malování podle čísel dospělé

Nechte se inspirovat nejoblíbenějšími motivy

Že nevíte, jaký obraz by mohl být nejlepší? Se snadným výběrem vám pomůže přehled nejoblíbenějších motivů. Po vymalování z nich vzniknout opravdu krásné obrazy, které si budete chtít pověsit na stěnu. Mezi oblíbenými motivy nechybí různé úrovně obtížnosti. Na své si tak přijdou začátečníci, ale i zkušenější malíři, kteří se nebojí větších a opravdu detailních obrazů.

Nebojte se a malování podle čísel vyzkoušejte

Výše uvedené důvody by měly být dostatečnou motivací pro zkoušku malování podle čísel. Tak se schválně zkuste podívat na specializovaný internetový obchod, kde najdete jednotlivé motivy a vyberte si takovou možnost, jaká se vám nejvíce zalíbí. Nezapomeňte si zkontrolovat úroveň obtížnosti a také si promyslete, jestli chcete obraz již rovnou vypnutý v rámu. Ten si budete po zhotovení moci rovnou pověsit, aby se stal vaší novou dekorací. Obraz podle čísel určitě udělá radost i jako dárek. Může potěšit nejenom děti a dospělé, ale i seniory, pro které se malování stane hravou zábavou.

Zdroj obrázků: https://www.zuty.cz/