Zima ve wellness – jaké hotely navštívit?

wellness hotely

V zimních měsících je wellness příjemným zpestřením. Chvíle, kdy se můžete ponořit do bublinek, nechat se opečovávat na masáži a při speciálních procedurách, zaplavat si v termálních lázních nebo podpořit funkci imunitního systému kvalitním saunováním – to vše na vás čeká v moderních wellness hotelích napříč celou republikou. Pokud stále váháte, kam se letos podívat, máme pro vás pár osvědčených tipů, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle.

7 nejoblíbenějších wellness hotelů

Svou cestu odpočinkem zahajte v Beskydech. Východní zasněžené kopečky můžete sledovat z pohodlí ratanových lehátek přímo v relaxačního zóně, kterou nabízí hotel Horal. Speciální pobytové balíčky v tomto luxusním resortu zahrnují nejen neomezené návštěvy bazénového světa, ale zároveň výtečnou kuchyni ve formě vydatné polopenze. V rámci Beskyd se nabízí ještě hotel Bauer ležící v horském údolí Bílé. Tříhvězdičkový hotel slibuje spoustu vyžití a to nejen v zimních měsících. Těšit se můžete na upravené stopy pro běžkaře, lyžařské možnosti i zábavu v podobě sáňkování. Co zajisté ocení všichni hosté, je výborná kuchyně a spa s bazénovým centrem.

Posuneme-li se od Beskyd dál, směrem k Jeseníku, narazíme na hotel Kamzík – vyhlášenou klasiku pro všechny kategorie hostů. Celoroční vyžití nadchne děti i dospělé a na svůj způsob odpočinku si tady přijde skutečně každý. Hotel disponuje saunou i venkovním a vnitřním bazénem a stejně tak wellness centrem. Mezi žádané wellness hotely můžeme s přehledem zařadit i luhačovický hotel Vega. Rodinný hotel nabízí zajímavé a exotické masáže i různé druhy saun – nechybí též kolagenové solárium či whirlpool. Velké oblibě se těší zábaly z Mrtvého moře, rašeliny či parafínu.

Na Lipno za dobrodružstvím

Velmi žádaný hotel Frymburk ležící v těsné blízkosti přehrady Lipno vytváří podmínky pro dokonalou dovolenou i prodloužený víkend. Slibuje perfektní lyžařské podmínky i moderní wellness procedury pro odreagování těla i mysli. Na severu Čech, konkrétně v Liberci se pak můžete těšit na wellness hotel Babylon, který už svým názvem napovídá, že půjde o dokonalý odpočinek díky rozsáhlému spa centru. Najdete tady klasickou finskou saunu i tepidárium, páru či solný důl a tureckou lázeň. Kdo chce nechat odpočinout nohy, ocení Kneippovu koupel a nároční zákazníci určitě musí vyzkoušet zdejší masáže a zábaly. Sedmici doporučovaných hotelů uzavírá hotel Ostrov ležící v oblasti Tisá. Za výbornou cenu si užijete relaxační balíčky spojené s řízenými procedurami i bohaté snídaně a kulinářské dobroty od místního šéfkuchaře.