4 nejčastější chyby v péči o pleť

čistící gel

Je vaše pleť podrážděná a stále se vám tvoří pupínky? Pokud máte neustálé problémy s pletí a produkty, které zkoušíte, nezabírají, možná děláte základní chyby ve své každodenní péči o pleť.

Kterých chyb se rozhodně vyvarovat?

1. Nepoužívání hydratačních krémů na mastnou pleť

Mastná pleť potřebuje hydrataci stejně jako suchá. Pokud své pleti nedopřejete dostatek hydratace, bude to kompenzovat ještě větší produkcí mazu.

To vede k ucpaným pórům a akné. Po každém použití čistícího gelu tedy vždy následujte pleťovým krémem.

2. Málo nebo příliš častá exfoliace

Pravidelná exfoliace je důležitá pro to, aby se vám pročistily póry a pleť se zbavila odumřelých buněk.

Dermatologové proto doporučují ideálně provádět exfoliaci 2-3x týdně. Dejte si však pozor na to, jaký produkt používáte. Příliš drsné peelingy mohou vaši pleť poškodit.

Častější exfoliace také není vhodná, zbytečně byste svou pleť vysušila.

3. Umývání obličeje horkou vodou

V daném momentě vás to možná ani nenapadne, ale příliš horká voda může vaší pleti hodně uškodit. Zbavujete se zdravých olejů, které udržují vaši pokožku hydratovanou a připravenou bránit se bakteriím.

Snažte se tedy vždy používat nanejvýš teplou vodu, a to jak ve sprše, tak při čistění pleti.

4. Špatné kombinování produktů

Pokud nevidíte výsledky ve své péči o pleť, možná používáte produkty, které se k sobě nehodí.

Příkladem je například kombinování kyseliny salicylové a glykolové. Obě se hodí pro problematickou pleť, ale používání obou na jednou může tak akorát způsobit podráždění.

Dalším špatným sloučením je třeba benzoyl peroxid a retinol. Jestliže je použijete najednou navzájem se deaktivují a opět mohou způsobit podráždění a zarudnutí kůže.

Snažte se svou pleť udržovat čistou, ale nepoužívejte příliš agresivní produkty. Mezi další časté chyby je také sahání si na obličej nebo používání krémů s SPF jen v létě.