Voda nemá dobrou chuť? Zkuste vodní filtr!

Vodní filtry

Naše tělo umí využívat zásoby podkožního tuku a bílkovin, což nám zajistí přežití i několika týdnů bez jídla. Bez vody ale vydržíme jen několik dní.

Raději vodu

Pro správné fungování těla je voda nezbytná. Ze všech stran navíc stále posloucháme nutnost dodržovat pitný režim, a pokud se neumíme pohlídat sami, udělají to za nás aplikace v chytrých telefonech. Pravidelně a dostatečně pít opravdu důležité je, jinak dojde k dehydrataci. Ideální na pití je čistá voda, bohužel ta z kohoutku nebo z plastové lahve nemá pokaždé skvělou chuť. A vodu, která nám nechutná, nebudeme pít ani my, ani naše děti. Raději pak sáhneme v lepším případě po čaji, v tom horším po limonádách, sirupech a sladkých šťávách, které nabízíme i dětem. Jsou ale plné konzervantů a barviv, naprosto nevhodné pro vyrovnaný pitný režim a pro naše tělo nepřináší nic dobrého, jen hromadu cukru. Vodní filtry pomáhají zlepšit chuť vody z kohoutku a zároveň ji zbaví různých nečistot a škodlivých látek, které nejsou pro naše zdraví prospěšné. Ty dobré, jako je hořčík nebo vápník, v ní ale ponechají.

Dřív než žízeň

Pít až tehdy, když máme žízeň, je pozdě. Žízeň je již jedním z prvotních příznaků dehydratace, měli bychom jí tedy předcházet a pít pravidelně a s předstihem. Další známky toho, že nám chybí tekutiny, jsou bolest hlavy, nesoustředěnost, únava a také špatná nálada a roztěkanost. Když ale máme jen vodu, která nám nechutná, raději nebudeme pít a náš organismus trpí. Zlepšit chuť vody a odstranit z ní všechny nečistoty pomůže filtr na pitnou vodu. Upravená voda je čistá, skvěle chutná a můžeme ji bez obav podat i dětem. Některá filtrovaná voda je vhodná dokonce i pro děti od 6 měsíců. Abychom mohli mít upravenou vodu i v kanceláři nebo třeba na dovolení nám zajistí nádobový filtr, který přefiltruje konvici plnou vody už za několik minut. Ani mimo domov se tak nemusíme vzdávat čisté a zdravé vody.

Díky kvalitním filtrům si můžeme dopřát vodu s vynikající chutí, kterou budeme pít rádi my i naše děti. I u nich je nutné hlídat pitný režim.