Výplně kyselinou hyaluronovou

výplně kyselinou hyaluronovou

Zvažujete výplně kyselinou hyaluronovou? A znáte všechna důležitá fakta? Toto vysoce účinné injekční ošetření pomůže s konturováním obličeje a dosažením přirozeně mladistvého a revitalizovaného vzhledu. Je rychlé, prakticky bezbolestné a přináší okamžité výsledky. Nahlédněte do historie používání kyseliny hyaluronové a přečtěte si překvapivé zajímavosti o této látce a zákroku samotném!

Výplně kyselinou hyaluronovou, tzv. molekulou mládí

Za její popularitou coby anti-aging preparátu stojí jedna japonská farmaceutická společnost. Ta se nechala inspirovat neskutečně mladistvou vizáží obyvatel vesnice Yuzuri Haka nedaleko Tokia. Bylo zjištěno, že díky své specifické stravě mají v těle velké množství glykosaminoglykanů včetně právě kyseliny hyaluronové. Na to konto spuštěná výroba hyaluronových doplňků stravy tak otevřela dveře pro využití této látky v kosmetice, kosmetické chirurgii a dermatologii. Jako výplň vrásek pak byla schválena FDA v roce 2003.

Je tělu naprosto přirozená a užitečná

V našem těle je všudypřítomná a bez přehánění nenahraditelná; vždyť také její úbytek v důsledku přibývajících let jasně pociťujeme. Nejen že ve své tváři pozorujeme čím dál více vrásek a pokleslé kontury, potýkáme se s bolestí kloubů v důsledku nedostatku synoviální tekutiny nebo nás pálí oči.

  • Tato látka má výjimečnou schopnost vázat na sebe obrovské množství vody a tím hydratovat nejen pokožku.
  • V kloubech a chrupavkách působí jako lubrikant.
  • Podporuje novou tvorbu kolagenových vláken.
  • Posiluje pnutí v tkáních a udržuje jejich tvar.
  • Je také velice účinným antioxidantem.
  • Blokuje vstup bakterií a virů do buněk.
  • Napomáhá hojení ran a předchází vzniku hypertrofických jizev.

Narozdíl od jiných dermálních plniv není pro tělo cizím prvkem. Tato skutečnost snižuje riziko negativních vedlejších účinků na minimum.

Toto ošetření podstupují čím dál častěji muži

Používání výplní není pouze výsadou žen, i mezi pány je na strmém vzestupu hlavně v posledním desetiletí. Muži si tímto způsobem přejí dosáhnout výraznějších a ostřejších obličejových rysů, zbavit se vrásek a celkového unaveného dojmu.

Mýtus: kyselina hyaluronová je vhodná jen pro věkovou kategorii 40-50 let

Už kolem 25. roku života dochází k jejímu úbytku v našem organismu. Na hyaluronové injekce tak rozhodně není třeba čekat až po čtyřicítce, mohou totiž již daleko dříve účinně zpomalit stárnutí pleti a působit preventivně proti jejímu vysušování. Neexistuje ani horní věková hranice! Jsou to právě výplně kyselinou hyaluronovou, které si dokáží efektivně poradit s hlubšími vráskami, pigmentovými skvrnami a kruhy pod očima. Dodávat ji pleti se zkrátka vyplatí v každém věku.

Výsledky jsou dlouhotrvající, nikoli věčné

Všechny dermální výplně jsou trvanlivé, ale dočasné. Kyselina hyaluronová je totiž přirozenými procesy postupně odbourávána. To může trvat 6-18 měsíců v závislosti na závažnosti kožního problému a ošetřované oblasti těla.

Prvotní účel používání kyseliny hyaluronové zřejmě překvapí

Primárně totiž našla své uplatnění v úplně jiném oboru, a sice v potravinářském průmyslu! Vůbec poprvé byla patentována v roce 1942 jakožto komerční náhrada vaječného bílku v pečivu. V medicíně se začala používat o 20 let později k léčbě popálenin a vředů, následně pak pronikla do oftalmologie. Setkali bychom se s ní při transplantaci rohovky nebo operacích šedého zákalu. Nezapomínejme ani na hyaluronové injekce, kterými ortopedi ošetřují poškozené klouby.

Kyselina hyaluronová dokáže s naší pletí hotové zázraky! Láká vás tento typ ošetření?