Jak vybrat školní batoh pro školáka?

batoh do školy

Výběr školního batohu byste určitě neměli zanedbat. Pokud se totiž rozhodnete správně, nejenže ho vaše ratolest bude používat klidně i několik let, ale ušetříte i její zdraví a záda. Na jaké parametry byste se tedy při výběru batohu do školy měli zaměřit?

Volte ergonomický batoh

Školních batohů od různých výrobců je celá spousta. Vy však musíte vybrat takový, který pochází od ověřeného výrobce. Správný batoh do školy musí být ergonomický, vyrobený z kvalitního a pevného materiálu, který zvládne i různé dětské dobrodružství. Měl by se vyznačovat anatomickým a propracovaným systémem, což v podstatě znamená, že by měl školákovi dobře sedět v oblasti zad, respektovat tvar chrbice a prospívat zdravému vývoji. Důležitá je také váha batohu. Podle odborníků by batoh do školy neměl vážit více než 10 až 15 % váhy dítěte.

Bezpečnost je důležitá

Při výběru vhodného batohu se řiďte také otázkou bezpečnosti. Bezpečný batoh by měl disponovat odrazkou, která dítě udrží v bezpečí i za zhoršené viditelnosti nebo v zimních měsících, kdy se dřiv stmívá a později rozednívá.

Myslete i na design

Ačkoliv vhodný školní batoh by měl být v první řadě kvalitní, jeho designová stránka je také důležitá a musí vašeho školáka chytit za srdce. Vyberte proto svému školákovi batoh, který si zamiluje. V nabídce najdete jak batohy pro dívky, tak batohy pro chlapce. Na výběr je nespočet vzorů a motivů. Na své si přijdou milovníci pohádkových postaviček, abstraktních a barevných vzorů, aut nebo robotů.

Školní set jako ekonomická volba

Pokud máte doma prvňáčka nebo potřebujete své ratolesti koupit kompletní výbavu do školních lavic, poohlédněte se po školních setech. Školní sety obsahují aktovku, penál, sáčky na obuv, desky na sešity i box na svačinu. Už si stačí pouze vybrat ten pravý.

Sdílet článek