Vybíráme náušnice podle tvaru obličeje

zlatnictví v Ostravě

Vybrat si správné náušnice, které se nám budou od pohledu líbit a které nám zároveň budou dokonale sednout, to není tak snadný úkol, jakým se to může jevit. Většina žen jde jenom podle vzhledu náušnic, ale neuvědomuje si, že tvar obličeje jim zakazuje nosit vybrané náušnice. Při výběru náušnic, zejména těch drahých a kvalitních, je proto lepší poradit se s odborníkem. Poradí vám například ve zlatnictví v Ostravě, kde si kromě šperků můžete zakoupit také hodinky světových značek. 

Obecně však platí jedno pravidlo, a sice náušnice by se měly vybírat podle tvaru obličeje. Náš obličej, respektive tvar našeho obličeje bude naším nejlepším pomocníkem, tím si můžete být jisti. 

Když máte kulatý obličej

Je tvar vašeho obličeje spíše kulatý? Pokud tomu tak opravdu je, neměli byste si vybírat náušnice, které obličej ještě více zakulatí. V ideálním případě volte náušnice delší, které obličej opticky prodlouží. Nebojte se ani geometrických tvarů, jako jsou trojúhelníky nebo obdélníky. Vyvarujte se však příliš drobným modelům. 

Když máte hranatý obličej

Možná jste však majitelkou hranatého obličeje, tudíž máte spíše ostřejší rysy. Náušnice by vás měly zjemnit, a tak volte spíše kruhové tvary nebo oblé tvary, které nebudou pro váš obličej příliš hrubé. 

Když máte oválný obličej

Jste majitelkou oválného obličeje? V takovém případě se nebojte náušnic, které mají oblé tvary. Konkrétně vám sednou například cvočky, slzy nebo ovály či spirálové náušnice. Nemusíte se obávat ani malých náušnic, které jsou z perel nebo briliantů. Nevhodné jsou v opačném případě náušnice, které jsou delší než váš obličej. 

Když máte trojúhelníkový obličej

Připadá vám, že máte obličej spíše do tvaru trojúhelníku? Pak jsou pro vás vhodné kruhové náušnice nebo náušnice v podobě kapek nebo pyramid. Nevhodné jsou hlavně nevýrazné náušnice, které jsou navíc příliš malé.

Sdílet článek