Koupelna laděná do retro stylu

vodovodní baterie

Chystáte se zařizovat novou koupelnu a máte v oblibě retro styl? V tom případě se budete muset držet pár pravidel, které zajistí 100% výsledek a vaši maximální spokojenost. U retro stylu je důležité sjednotit vše tak, aby nic nenarušovalo celkový dojem z koupelny. Jedná se například o sjednocení designu a barvy u vodovodní baterie, popřípadě sprchové baterie, koupelnového nábytku, sprchového koutu či vany a v neposlední řadě o sjednocení koupelnových doplňků. 

Baterie

Na trhu jsou dostupné různé druhy baterii v retro stylu. Na výběr jsou ale i například různá barevná provedení. Baterii si můžete vybrat jak v klasickém chromovém provedení, tak i například v bronzu, nerezu, černé, bílé anebo v různých barevných kombinacích jako je třeba chrom s bílou apod.

Koupelnové doplňky

Po výběru konkrétní baterie je na řadě výběr koupelnových doplňků. Doplňky volíme podle designu a opět barevné úpravy. Aby celá koupelna ve výsledné podobě dokonale ladila, je dobré vybírat baterie i doplňky z jedné série od jednoho výrobce. Jedině tak dosáhnete 100% sjednocení.

Obklady

Obklady a dlažbu v retro stylu lze většinou nejvíce sehnat v menších formátech jako je například 20×20 cm. Pokud ale budete pečlivě hledat, můžete objevit i obkladové série vyráběné ve větších formátech, díky kterým nebude v koupelně velké množství spár. 

Zařizovací předměty

I zařizovací předměty jako je například toaleta či koupelnový nábytek lze sehnat s nádechem retra. Při rozhodování je důležité myslet na to, aby všechny vybrané věci navzájem ladili a vytvořili tak dokonalou koupelnu v jednom stylu.

Sdílet článek