Účinné tobolky na vaginální mykózu

Často skloňovaným tématem ve světě žen je vaginální mykóza. Trápí ženy všech věkových kategorií a některé se s vaginálním zánětem potýkají pravidelně. Jak předcházet nepříjemnému zánětu? V následujících řádcích vám představíme účinné vaginální tobolky pro podporu boje s mykózou.

Co je vaginální zánět?

Existuje spousta podob vaginálního zánětu, přičemž nejběžnější je vaginální mykóza. Za onemocněním stojí nejčastěji kvasinka Candida albicans, která je normálně přítomná v poševním prostředí i u zdravé ženy. Pakliže dojde k přemnožení kvasinek, objeví se nelibé příznaky vaginální mykózy.

Užívání antibiotik a hormonální antikoncepce, cukrovka, stres, těhotenství, nedostatečná či přehnaná hygiena a nadměrná konzumace cukru – to jsou hlavní příčiny vzniku vaginální mykózy. Typickými příznaky kvasinkové infekce je pálení v pochvě, svědění vnějších a vnitřních rodidel, bělavý či nažloutlý poševní výtok s hrudkovitou konzistencí, pálení při močení, případně i otok. Jelikož je choroba přenosná pohlavním stykem, je žádoucí léčba obou partnerů.

Vaginální tobolky na kvasinkovou infekci

Účinným zdravotnickým prostředkem na vaginální mykózu jsou speciální vaginální tobolky Nagyn, které bojují proti ženským neduhům. Napomáhají při léčbě vaginálních infekcí a pooperačních problémů. Jsou vhodné jako prevence vaginálních zánětů různých příčin. Vyrábí se z rychle se rozpouštějící rostlinné substance, která po rozpuštění uvolní látky pomáhající léčit virové, bakteriální a plísňové infekce. Vaginální tobolky Nagyn jsou dostupné v lékárně i bez lékařského předpisu. Aplikují se do pochvy jednou denně (ideálně večer před spaním) po dobu sedmi až deseti dnů. Pokud příznaky neustoupí, je vhodné navštívit gynekologa.