Zkušenosti z AAA: V čem kralují ženy na západ republiky?

Dneska vám představíme poněkud bizarní statistiku – povíme si o tom, v čem kralují ženy na západě republiky, zejména na Karlovarsku, Plzeňsku a nakonec v Praze a středních Čechách. Dostali jsme se ke zajímavé statistice, kterou vydal autobazar AAA Auto (nám sympatický od okamžiku, kdy se jeho vedení ujala žena, Karolína Topolová). Statistika ukazuje, že než 30 % zákazníků AAA AUTO, kteří si zde za uplynulý rok koupili vůz, představovaly ženy. Třicetiprocentní hranici překonaly právě západní a střední Čechy. Na opačném konci tabulky čtrnácti českých krajů figurují kraje Jihomoravský, Pardubický a Vysočina. 

Oproti loňskému roku, kdy s přehledem obsadila první příčku Praha, letos zaznamenal nejvyšší prodeje ojetých vozů ženám Karlovarský kraj. Ty zde vloni tvořily 28,14 % zákazníků a držely 5. místo v celkovém žebříčku všech krajů. Letos však získalo Karlovarsko prvenství se suverénními 32,59 %. I přes zhruba půlprocentní růst z loňského prvního místa spadla právě Praha, kde prodeje něžnějšímu pohlaví činily 31,19 %. O jednu pozici si polepšila i plzeňská pobočka, která se s výrazným prodejním nárůstem 1,59 % vyhoupla na třetí příčku a s celkovým výsledkem 30,28 % uzavřela první trojici krajů, kterým se podařilo překonat třicetiprocentní hranici.

15247

„Jak se ukázalo již v minulosti, ženy mají v současnosti na výběr auta velký vliv, a to i když nakupují spolu s partnerem. Nezajímá je už ovšem pouze barva a celkový vzhled. Zatímco pro muže představuje automobil spíše srdcovou záležitost, ženy v něm vidí praktického pomocníka pro všední den. Podíl žen mezi zákazníky pravidelně stoupá již několik let v řadě,“ říká generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová.

Z vlastností vozu pak třetina žen upřednostňuje praktičnost před komfortem a až třetí bezpečností. Naopak u dostupné výbavy automobilu považuje něžné pohlaví bezpečnost za nejdůležitější. Při nákupu vozu dávají ženy přednost zejména jeho praktické stránce a preferují menší kompaktní vozy s ladným a moderním vzhledem, jako jsou například Toyota Yaris, Opel Astra nebo Ford Fiesta. Zajímají se o průměrnou spotřebu, velikost kufru a užitečné funkce.

 

2 comments

  1. Na západ republiky? A kde je Libereckej? Hlavně že je tam olomouckej, kterej bejt o pár kilometrů dál tak je to slovensko

Comments are closed.