Proč ženy kralují excelovským tabulkám

excel

Rozdíly mezi chováním a myšlením obou pohlaví přináší řadu paradoxů. Ženy lépe zvládají dělat více činností současně, přesto muži ovládli svět motorů, kde je zapotřebí koordinace více věcí zároveň. Muži vyhrávají jeden šachový turnaj za druhým a logické myšlení jim nechybí, ženy však i tak ovládly svět Excelu. Přináší jim to řadu pracovních příležitostí i šanci na vyšší výdělky. Pojďme se podívat, proč máme tuto výhodu.

Čistota a pořádek

Mužům nemůžeme upírat, že mají chladnou logiku rozvinutější. Ostatně o tom svědčí řada vědeckých výzkumů. Ovšem to jim při práci s daty často není nic platné, pokud nemají i stejný smysl pro pořádek, čistotu a detaily. Data nejsou šachy a obzvláště u některých povolání jsou práce na pc, tabulky a grafy naprosto nepostradatelnou součástí každodenních činností. Ženy to zvládají dobře, muži ne vždy. Když Microsoft vyvinul software a přišel s Windows, jehož nedílnou součástí aplikace Excel je, soustředil se na jednoduchost i univerzálnost využití. Jeho používání šetří čas, peníze a dokonce vám je může vydělat.

U jakých profesí Excel využijete

Muži mají statisticky vyšší platy, ale na některých pozicích je uvidíte málokdy. Kolik jste potkaly asistentů ředitele a kolik asistentek? Jaké procentuální zastoupení mají ženy v kancelářích na finančním úřadě? I pozice účetních, ekonomek a nákupčích jsou velmi často doménou žen. Ve všech těchto profesích potřebujete Excel. Ještě je jeden důvod, proč je například více asistentek než asistentů. U těchto profesí je zapotřebí schopnost dlouhodobě vycházet s lidmi, dělat kompromisy, umět se dohodnout a vyjít vstříc. V tom jsme prostě lepší. Díky tomu si můžeme najít stabilní a příjemné zaměstnání.

Excel jako cesta k novým příležitostem

Odpovězte si sama na otázku, zda chcete vydělávat více peněz? Správná práce s Excelem vám může otevřít cestu zcela nových možností, jak zaválet u pohovoru nebo poskočit o jednu kariérní příčku výše v současném zaměstnání. Co byste odpověděla, když by se vás někdo zeptal, zda umíte „kontingenční tabulky“. Pokud jste, alespoň na chvíli zaváhala, podívejte se na on-line kurz, který z vás během pár hodin intenzivních lekcí udělá EXCELentní bohyni, která vládne tabulkám pevnou rukou.

Ostatně své o tom ví i autor kurzu Jiří Benedikt, kterému Excel otevřel cestu k lukrativní práci v zahraničí. Na krátký video rozhovor  se můžete podívat zdarma zde.