Na kole jedině bezpečně!

Jízda na kole

Češi jsou národem vášnivých cyklistů. V žebříčku oblíbenosti rekreačních sportů se u nás cyklistika umístila na krásném třetím místě. Předběhly ji jen bowling a tenis.

A není se ani čemu divit. Jízda na kole je ideální sportovní aktivitou. Její pozitivní vliv na zdraví je neoddiskutovatelný. Kondice pravidelného cyklisty je na úrovni o deset let mladšího člověka. I na kole se však musí umět jezdit. Tedy jezdit bezpečně a s kvalitním cyklistickým vybavením. Základem je cyklistická helma – bez ní na kolo snad ani vůbec nesedejte. Na helmě rozhodně nešetřete, může na ní záviset váš život. Naším doporučením je investice do helmy na kolo Uvex.

Jak vybrat helmu na kolo?

Správná helma na kolo by vám v první řadě měla dobře padnout. Nesmí být velká ani malá, zkrátka tak akorát. K tomu by měla být lehká, s dobrou konstrukcí, designem i odvětráváním. Helmy Uvex všechny tyto požadavky splňují na výbornou. Vaší pozornosti by ale neměly uniknout ani brýle Uvex. Ty jsou při jízdě také velmi důležité. Ochrání nejenom před škodlivým UV zářením, ale zabraňují i vniknutí hmyzu a dalších předmětů do oka. I ty totiž mohou být příčinou havárie.

Jaké kolo?

Zastavme se ještě u výběru samotného jízdního kola. To vybírejte především na základě typu terénu, na němž budete jezdit. Na trhu najdete kola silniční, trekingová, horská, sjezdová a freestylová. Pro jízdu primárně na silnici jsou vhodná kola silniční, pro jízdu v terénu zvolte spíše kolo horské. Sháníte-li kolo vhodné na oba povrchy, správnou volbou bude kolo trekkingové či krosové.

Na čem jezdí profesionálové?

A chcete-li kolo, na němž jezdí profesionálové, zaměřte svou pozornost na kola Cannondale. Tato značka je už ikonou v silniční i horské cyklistice. Do povědomí cyklistů včetně těch profesionálních se zapsala řadou převratných řešení v podobě lehkých karbonových rámů či vidlic Lefty, které se podílejí na výsledné nízké hmotnosti jízdního kola. Kola Cannondale jsou sice dražší, ale to, zač si připlácíte, je unikátní systém odpružení a jedinečná agresivní geometrie v kombinaci právě s nízkou hmotností kola. Výsledkem je zkrátka kolo, s nímž na plný plyn vyrazíte už ze sportovní čáry.

Sdílet článek