Bolí vás záda? Jeden z mnoha důvodů, proč chodit pravidelně na masáže

Masáž

Skvělým způsobem relaxace a uvolnění celého těla jsou masáže. Mají blahodárné účinky na tělo i mysl, zbavují vás stresu a napětí a uleví také od bolesti zad a krční páteře.

Účinky masáže na tělo

Masáž je ideálním doplňkem péče o tělo pro každého. Má velmi prospěšné účinky na svaly, klouby, šlachy a další tkáně, prokrvuje a prohřívá tělo, čímž zmírňuje bolestivost svalů a napomáhá jejich regeneraci. Pomáhá také vyrovnávat následky přetěžování či nesprávného držení těla a preventivně chrání před bolestí zad a kloubů.

Během masáže se mechanicky odstraňují odumřelé kožní buňky a uvolňují se potní a mazové žlázy. Masáž podporuje krevní oběh, potlačuje zadržování vody v těle a celkově utužuje organismus a uvolňuje stres a napětí.

Proč chodit na masáž

Kvalitní masáž by si měl dopřát každý alespoň jednou ročně, a to i když ho ze zdravotních důvodů nic netíží. Základním účinkem masáže je uvolnění stresu, odcházíte s pocitem uvolnění a znovuzrození. Se stresem souvisí také stav imunitního systému. Pravidelnými masážemi se tak nejen zbavujete stresu, ale předcházíte také nemocem spojeným s oslabenou imunitou.

Dalším účinkem masáže je zbavení se bolesti. Na masáže tak často chodí lidé se sedavým zaměstnáním, kterým práce v jedné poloze způsobuje nečinnost svalů, které se začnou stahovat a tuhnout. Zatvrdliny svalů způsobují různé bolesti zad, krku a hlavy. Pravidelné masáže tyto bolesti odstraňují.

Správný výběr

V současné době je na trhu velké množství různých masáží. Aby se masáž neminula účinkem, je dobré si správně vybrat a informovat se o účincích jednotlivých masáží. Vybírat můžete mezi masážemi klasickými, sportovními, reflexivními. Velmi oblíbenými se poslední dobou stávají také masáže thajské a aromaterapeutické.

Také tantra masáže nacházejí v současné době velkou oblibu, s těmi obyčejnými však již nemají mnoho společného.

Masáže nejsou vyhrazené pouze pro určitou skupinu či věkovou kategorii lidí, prospívají totiž úplně všem. Pokud tedy ještě nejste pravidelným návštěvníkem masážních studií, určitě tuto možnost zvažte a masáž vyzkoušejte.

Sdílet článek