Exotika u vás v kuchyni

MCT olej

Pokud patříte mezi milovníky dobrých jídel, popřípadě vy sami jste často označováni za nadšeného kuchaře, pak určitě v kuchyni vítáte kvalitní lokální suroviny a zdraví prospěšné tuky. Mezi jedny z nejkvalitnějších tuků k přípravě pokrmů rozhodně patří lněný a řepkový olej. Studie prokázaly, že se jedná o protizánětlivé oleje vhodné na pečení, vaření či smažení. Lněný olej je vysloveně vhodný do studené kuchyně, k přípravě salátů i jako základ dresingů. Velké oblibě se těší olivový olej, který je rovněž ideální do studené kuchyně. Jeho nejčistší podoba vám zajistí mnoho mastných kyselin a zdravotních benefitů.

Znáte světově oblíbený MCT olej?

Mezi perfektní, vegany oblíbený, olej patří ten z kokosového oleje. Hodí se pro všechny, kdo se stravují bez laktózy a lepku. Kokosový olej v nejvyšší kvalitě se vyrábí výhradně bez GMO a palmového oleje, díky tomu je skvělou alternativou v kuchyni za jiné oleje nejen do studených pokrmů. MCT olej od předního výrobce je dodáván ve skleněném obalu, díky čemuž je obsah chráněn před světlem. Tento olej je vyhledávaným doplňkem do keto či paleo stravování, a to zejména díky nízkému množství karbohydrátů.

Jeho vlastnosti oceníte při vaření místo běžného oleje, eventuálně jako základ pro dipy, zálivky či při přípravě energetických nápojů a káv. Jako tuk má mnoho benefitů a hodí se i pro menší děti. Pro splnění denní dávky tuku jej lze přidat třeba do smoothie, ranní müsli či jen tak samostatně na lžíci.

Nakupujte online a ušetřete

Pohodlné nákupy z domova vybízí k úspoře díky pestrému sortimentu. Vysoká kvalita u oblíbených značek a stejně tak rychlé dodání jsou nespornými výhodami. Olej bez chuti, jenž pochází z Filipín, se zpracovává v Německu, kde se rovněž balí. Vyzkoušejte ho a dopřejte svému tělu potřebnou dávku mastných kyselin.

Sdílet článek