Na co dbát při koupi oblečení a spodního prádla

dámské a pánské prádlo

Jak vybíráte oblečení do svého šatníku? Řídíte se podle barvy, materiálu, padnoucího střihu nebo podle poslední módy? Poradíme vám, jak vybrat vhodné oblečení i spodní prádlo tak, aby vám vydrželo co nejdéle a váš šatník byl svěží a nadčasový.

Oblečení musí sedět

Oblečení, stejně jako dámské a pánské prádlo musí skvěle sedět. Není nic horšího než, když je vám oblečení malé. Máte pak nepříjemný pocit, že vás táhne, škrtí a nepříjemně svazuje. Dokonce se změní vaše držení těla a špatné spodní prádlo může způsobit i bolest hlavy nebo zad. Je dobré znát svou velikost, stejně jako velikost oblečení vašeho partnera a dětí.

Oblíbené barvy

Většina z nás si vybírá oblečení podle oblíbených barev. Přemýšlejte však nad tím, jaké oblečení již máte v šatníku. Jen těžko se vám bude kombinovat oblíbená růžová barva, pokud máte šatník plný například červených svršků. Vsaďte na jednoduchost a kombinujte maximálně tři různé barvy. V ideálním případě vsaďte na přírodní odstíny barev a volnou ruku mějte u výběru barevného spodního prádla.

Materiál oblečení

I když se vám líbí množství oblečení, vždy se zajímejte o materiál, ze kterého je vyrobeno. V umělých tkaninách se můžete nepříjemně potit nebo se dokonce potýkat s ekzémem i alergickou reakcí. Vsaďte na ověřené přírodní materiály, například bavlnu, ať už se to týká triček, domácího oblečení nebo třeba pánských bavlněných trenýrek.

Kvalita zpracování

Důležitým parametrem, při výběru oblečení, je také kvalita. Vybírejte si ověřené české firmy, které se zpracováním oblečení a výrobou spodního prádla zabývají již delší dobu. Vyhnete se křivým švům a trhlinám v oblečení. Při zařizování šatníku dbejte vždy na kvalitu, oproti kvantitě.

Aby vám oblečení vydrželo

Určitě sami víte, že pokud se vám podaří najít kvalitní, komfortní a navíc skvěle vypadající kousek oblečení nebo spodního prádla do vašeho šatníku, jen těžko se ho zbavujete. Většinou naše oblíbené svršky nosíme téměř až do úplného roztrhání. Pečujte o své oblečení, jak nejlépe umíte, zajímejte se o šetrné praní a odměnou vám bude jeho dlouhá životnost i sytost barvy.