K čemu slouží glukometry a kde je můžete koupit?

glukometry

Moderní glukometry jsou malé a skladné přístroje, s jejichž pomocí můžete za pár minut změřit hladinu krevního cukru. Jaké varianty existují a kde můžete zakoupit kvalitní přístroje od ověřených výrobců? To se dozvíte v tomto článku.

Základní modely glukometrů

Obecně si můžete vybrat z několika různých modelů glukometrů. Většinou se liší drobnými detaily, jako je barva displeje, velikost písma či způsob nabíjení. Na výběr máte také z různých značek. Obecně ceny glukometrů začínají na zhruba 500 korunách. Záleží ale na tom, kde je kupujete. Výhodné ceny obecně najdete ve specializovaných prodejnách na internetu. Stačí zde jednoduše objednat a za pár dní máte glukometr na své adrese a připravený k použití nejenom doma, ale třeba i na cestách.

Propojení s chytrým mobilním telefonem

Kromě základních modelů glukometrů existují i více propracované přístroje. Ty nabídnou běžný displej pro ukazování hodnot, ale i propojení s chytrým mobilním telefonem. Zde si stačí nainstalovat příslušnou aplikaci a můžete sledovat výsledky svých měření. Vzhledem k většímu množství nabízených funkcí jsou takové glukometry o něco dražší. I tak jde ale o levný kousek vybavení, které nesmí chybět žádnému diabetikovi pro správné dávkování množství inzulinu.

Další pomůcky pro diabetiky

Aby bylo možné regulovat hladinu krevního cukru a správně provádět testování, je důležité přesné měření. Nabízené glukometry jsou obecně přesné, ale drobné nepřesnosti mohou vzniknout kvůli rozdílné velikosti kapky krve. V takovém případě je dobré provést opakované měření. Na specializovaném internetovém obchodě si nezapomeňte nakoupit také další potřebné vybavení, jako jsou odběrová pera, lancety nebo testovací proužky. Všechno je naštěstí možné pořídit za výhodné ceny, když víte, kde máte hledat.