Znáte vitamín K2? Jaké má účinky a v jaké podobě ho doplňovat?

vitamín K2 MK7

Snad každý ví, že je důležité doplňovat vitamín C a dále třeba i vitamín D. Jen málo lidí ale tuší, co dělá takový vitamín K2 a proč je dobré ho do organismu také doplňovat. V článku se dozvíte, jaké jsou účinky tohoto vitamínu a v jaké podobě je jeho vstřebatelnost nejlepší.

Seznamte se s účinky vitamínu K2

Když se řekne vitamín K2, mnoho lidí vůbec neví, co vlastně dělá a jaké funkce si u něj představit. Hlavním účinkem této látky je vliv na metabolismus vápníku. Konkrétně se vitamín K2 stará o to, aby se vápník neusazoval na nevhodných místech, jako jsou cévy, ledviny nebo mozek, ale putoval tam, kde má působit. Podporuje tak optimální zdraví zubů a kostí. Svým působením se navíc skvěle doplňuje s vitamínem D, u kterého zlepšuje jeho účinnost.

Dvě formy vitamínu K2

Při výběru doplňku stravy s vitamínem K2 je nesmírně důležité sledovat, v jaké formě se tento vitamín nachází. K dispozici jsou totiž dvě varianty. Konkrétně vitamín K2 MK7 a forma MK4. Dobrou vstřebatelnost a využitelnost v lidském organismu má právě forma vitamín K2 MK7. Při užívání takového doplňku stravy můžete brzy pozorovat výsledky. Pečlivě dodržujte dávkování uvedené výrobcem a snažte se o pravidelné užívání, aby si organismus mohl vzít vždy potřebné množství této látky.

Kvalitní doplněk stravy bez zbytečných aditiv

Aby bylo užívání doplňku stravy co možná nejlepší, je dobré pečlivě sledovat složení. Všímejte si, jestli jde o čistý produkt bez zbytečných přídavných aditiv. Službu totiž udělá kvalitní MCT olej, který je nosičem a podporovatelem vstřebávání, v kombinaci právě s daným vitamínem K2. Takový přípravek najdete na specializovaném e-shopu s doplňky stravy. Jde o pečlivě testovaný německý výrobek, u kterého máte jistotu maximální kvality a skutečně deklarovaného složení.

Sdílet článek