Jarní veselka venku – co nepodcenit?

svatební šaty

S jarem odstartovala i svatební sezóna. Právě toto období typické čerstvými květinami představuje ideální kulisu na vstoupení do svazku manželského. Mnoho budoucích novomanželů touží říct si své „ano“ venku v probouzející se přírodě. Pokud i vy patříte mezi ně, co byste neměli podcenit?

Administrativa

Rozhodnete-li si veselku zorganizovat „mimo civilizaci“ a ještě sami, musíte počítat s tím, že všechno zařizování bude na vás. A to včetně povolení. Obzvlášť náročné to může být hlavně na místech, kde se svatby běžně nekonají. Kromě domluvy s matrikou se musíte postarat také o veškeré vybavení, jako nábytek na sezení, oltářní stolek, ale i nejrůznější výzdobu či kobereček, aby se nevěstě dobře kráčelo a svatební obuv se jí podpatkem nezabodávala do trávy. Opomenout nesmíte ani dostatečné ozvučení, díky kterému budou dobře slyšet nejen vaše svatební sliby, ale třeba i tóny hudby, během kterých půjdete k oltáři.

Prostor

Oslavit krásu jarní přírody můžete na místech, která jsou k tomu přímo stvořená. Skvěle poslouží anglické parky, lesy, louky či romantické zahrady, kde je vše v plném rozpuku a rozkvětu a vytvoří tak dokonalé prostředí. Nádherná kulisa perfektně souzní s uvolněnými obřady. Tato místa však s sebou přináší také jistá úskalí – třeba ve formě alergií nebo otravného hmyzu. Příroda prostě dovede být někdy nevypočitatelná.

Oděv

Jarní svatby bývají pohodovější a uvolněnější, umožňují také neformálnější oblečení. Lidé se totiž necítí tak svázaní etiketou. Není ani příliš vedro, ani velká zima. Pro nevěstu budou ideální svatební šaty s dlouhými rukávy, které vypadají elegantně. Stylově by měly „pasovat“ i do prostředí, ve kterém se veselka odehrává – ve svatebním salonu vám jistě poradí. Skvělé jsou lehké materiály, jako tyl, hedvábí nebo organza, které vás promění v romantickou vílu. Výběr oblečení si budou pochvalovat i vaši hosté, dámy se budou cítit příjemně v lehkých společenských šatech, jejich mužské protějšky zase mohou vyrazit „nalehko“ jen v košili bez saka.

Počasí

Jarní počasí mnohdy dovede i pořádně potrápit. Objevit se může nepříjemný déšť, mějte proto v záloze i „suché“ plány, které vás před řáděním živlů ochrání. Boty do deště, deštníky, pláštěnky. Dopředu rezervujte i vnitřní prostory, večer může být chladněji, takže se rozhodně budou hodit. Obzvlášť pokud se hodláte veselit až do pozdních nočních hodin a narušovat tak noční klid. Kromě deště dovede veselku narušit i silný vítr, proto na něj myslete už při konstrukci výzdoby. Nic vás pak při vašem velkém dnu D nezaskočí!

Sdílet článek