Jak rychle a snadno vybrat letní pneumatiky pro SUV?

letní pneumatiky

Vysoká auta, terénní konstrukce vyznačující se stabilitou a vysokou bezpečností nebo modely SUV vyladěné do posledního detailu. Přesně taková auta dnes hýbou světem a pořizují si je mladé rodiny, starší ročníky i podnikatelé, protože nejenže skvěle reprezentují, rovněž také poskytují perfektní jízdní vlastnosti a příjemně prostorný interiér vybavený inovativními technologiemi. Jenže kromě samotného vozidla je nezbytné zaměřit se také na správnou volbu pneumatik, ať už pro letní měsíce a stejně tak tuhou zimu.

Pravidelné testy hlásí vítěze

Každý rok prochází pneumatiky mnoha náročnými a přísně hodnocenými testy, díky nimž najde svého favorita v řadě skutečně každý řidič. Testy letních pneumatik hodnotí jejich vlastnosti na mokrém povrchu. Posuzuje se rovněž valivý odpor, cena, jízdní vlastnosti na suché vozovce či hlučnost. V každé kategorii vyhrává jiný výrobce, nicméně se dají najít kompromisy vycházející z testu nadprůměrně a zároveň garantující atraktivní cenu. Nejlevnější pneu přitom pořídíte online, aniž byste museli kamkoliv jezdit a řešit převoz nových gum.

Testované letní pneumatiky jsou rozděleny podle profilů, rozměrů a kategorií. Pro SUV a offroad pneu je testována řada špičkových modelů od předních výrobců. V kategorii testu SUV pneumatik 215/65 R 16 98 H – ADAC zvítězily gumy Goodyear Efficientgrip SUV s nižší spotřebou, zato vyšší hlučností. Do první pětice se ale vešli třeba oblíbené Pirelli Scorpion VERDE nebo Nokian Line SUV. První místo uteklo prémiovým gumám Goodyear Efficientgrip SUV těsně v kategorii 215/60 R17 – ACE. O pár bodů je předčily pneumatiky Continental PremiumContact ve stejné cenové relaci. Všechny zmiňované řady gum obstály i v testech předchozích let a stále patří mezi nejlepší ve své třídě.

offroad pneu

Jak vybrat pneu bez starostí?

Především pro laiky je často výběr i výměna původních pneumatik spojována s dlouhým porovnáváním a studováním nejlepších cen. Hodnocení včetně cen a dostupnosti velikostí nabízí například web pneumatiky.cz, který představuje nejen atraktivní sortiment, ale též disponuje výsledky testů z předešlých let. Vsadíte-li na letošního vítěze, koupíte pneumatiky Goodyear Efficientgrip Performance za bezkonkurenční ceny a to v mnoha modelových řešeních. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv značku, k úspěšnému nákupu musíte znátoriginální specifikace z technického průkazu, kde jsou přesně udány šířka, profil a průměr.

Investovat do špičkových offroad pneu nemusí být jinak problematická záležitost. Vsadíte-li na osvědčené testy, homologované modely a recenze spokojených zákazníků, získá váš osobní vůz perfektní obutí pro komfortní cestování během celé letní sezóny. Nezapomínejte, že dnes si smíte vybrat z širokého sortimentu pneumatik stabilních značek, které se postarají o dokonalé jízdní vlastnosti i komfort a bezpečnost během náročných situací na cestách.