Dovolená u českého moře

Lipno

Míst k rekreaci v naší malebné zemi je nespočet. Pro mě tou nejkrásnější oblastí jsou jižní Čechy. Proč? Krajiny jsou jako z obrázku. Kam oko dohlédne, vidí klikaté cestičky mezi kopci, pole, lesy a pohádkové chaloupky. A to není vše! Mají svou vlastní stezku korunami stromů a své vlastní moře! Většině z vás už došlo, že je řeč právě o Lipně. Vodní nádrž na řece Vltavě má své kouzlo v zimě i v létě.

Vlastní pláž

Lipno navštěvují převážně cizinci. Od devadesátých let se zde podařilo vybudovat několik komplexů poskytujících apartmány. Ubytování na Lipně dokáže poskytnout soukromí i relaxaci na vlastní pláži, která je blízko luxusní chatky. Většina areálů vedle noclehů nabízí i doprovodný program. Zábava pro děti a wellness pro dospělé je běžnou samozřejmostí. Jako rodina si zde vyzkoušíte své dovednosti a zručnost v dílnách i při sportech. Týmový duch vaší rodiny zde může projít prověrkou, zabavit se lze ovšem i jednotlivě.

Za nepříznivého počasí můžete sportovat v hale. Nabízí se tenis, squash, fitness. Pro milovníky adrenalinu nechybí vodní sporty. Zajímavou atrakcí je například lukostřelba. Řekněte sami, na jaké dovolené vám dovolí si jen tak vystřelit?

Zážitky a krásný západ slunce

Pokud nechcete přijít o své soukromí a zároveň toužíte být na vaší dovolené rozmazlováni, zvolte ubytování v hotelu. Možná dostanete i snídani do postele. A pokud ne, určitě vám personál připraví něco skvělého v hotelové restauraci. Jedině tak můžete svou energii věnovat přesně tam, kde je jí potřeba.

Gurmánský zážitek by měl být tečkou za každým aktivním dnem. Se sklenkou dobrého moku pak můžete sledovat ohnivé letní slunce, jak zapadá za obzor a rozplývá se ve vodě. Nebo si dopřejete třeba pár uklidňujících temp v hotelovém vyhřívaném bazénu se slanou vodou.

Takže jestli přemýšlíte nad srpnovým last minute, zkuste Lipno. Budete příjemně překvapeni a rozhodně si zlepšíte dojem o českém turistickém ruchu.