Co skrývají drahé magické kameny?

luxusní náhrdelník

Na spirituální význam vzácných minerálů má každý člověk svůj osobní názor. Jeden v nich vidí zajímavé barevné možnosti, jiný jim přikládá až magický aspekt. Avšak víra jejich působení na zdraví, psychiku či duši, se traduje od věky věků.

Pojďme se podívat na ty nejvzácnější, se kterými se můžete u luxusních šperků setkat. Co v nich je skryto?

Perly

Mají od pradávna velký magický význam zejména právě pro ženu. Značí její čistotu, krásu, hloubku. Šperky z nich se často stávaly osobním ochranným amuletem, přičemž darovat perlu znamenalo přinést štěstí do života obdarovaného. Podle perských legend jsou slzami bohů. Sáhne po nich především sebejistá žena vyznačující se dobrosrdečností a jemností. Mohou to být například nádherné zlaté prsteny s Tahitskou perlou.

Diamanty

Kdo by nesnil o zlatém prstenu s diamantem, který se stal symbolem pravé lásky. Samozřejmě mezi ty nejcennější a nejčistší patří právě ty v bílé barvě. Žena, která je ráda nosí, si je vědoma své jedinečnosti a identity. Ostatně říká se o nich, že jsou věčné.

Safíry

Drahokam modrý jako noční obloha. Je spojen s hledáním pravdy, lásky a léčením. Možná si vzpomenete, že tímto krásným kamenem byl inspirován i luxusní náhrdelník Srdce oceánu, který měla Rose v celovečerním filmu Titanic.

Smaragdy

Noblesní kameny zelené barvy, které nesou prvky síly, bohatství a moudrosti. Vyhledávají jej ženy, které jsou silně spjaty s přírodou a její energií. Hodí se také pro zrozence ve znamení Vah, kde dokáže usadit a ukotvit jejich nestálost.

Rubíny

Rubín je považován za kámen života a ochrany. Tím nejznámějším je Timúrský rubín z Indie, který byl v majetku sultánů z Dillí a dnes je součástí náhrdelníku britské královny Alžběty II.

České granáty

Není větší klasiky, než krásného děvče s náhrdelníkem z českých granátů, zpívá se. Povzbuzuje lásku, sexualitu a oddanost. Podle léčitelů dokonce, jak již napovídá jeho barva, čistí krev.

Pozorně se podívejte, jaký je váš oblíbený šperk, který nosíte. Možná že i on má pro vás skrytý význam.

Sdílet článek