Co dělat, když selže antikoncepce?

tableta po

Přirozenou součástí partnerského vztahu je také sex. Náhlé vzplanutí a dokazování vzájemných citů může skončit nechráněným pohlavním stykem, což v mnoha případech vede k nechtěnému otěhotnění. Alarmující je skutečnost, že až polovina těhotenství je neplánovaných!

Záchranná tableta po

Nákup kondomů může být celkem nákladnou záležitostí a ani u tohoto antikoncepčního prostředku není záruka ochrany. Jenže jak tedy postupovat, když ženy nevěří antikoncepci a stane se nehoda s kondomem? Pak nastupuje Afternor, tableta po s účinností do 72 hodin od nechráněného pohlavního styku. Přirozeně platí, že čím dříve si ji žena vezme, tím bude účinnější.

Nechtěné těhotenství tableta Afternor limituje díky obsahu účinné látky Levonorgestrel zabraňující uvolnění vajíčka z vaječníku a stejně tak bránící spermiím v oplodnění vajíčka, které již mohlo být uvolněno. Rovněž se významně podílí na ochraně před zahnízděním již oplodněného vajíčka v děloze. Nouzovou tabletu Afternor je nutné vzít nejpozději 72 hodin od pohlavního styku, jenž byl přerušovaný nebo při němž se stala nehoda. Afternor lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Poraďte se o vhodné antikoncepci se svým lékařem

Ženy by ovšem neměly zapomínat, že Afternor je pouze pohotovostní antikoncepcí, jež není určena k dlouhodobému užívání. Měli byste ji mít ale po ruce v momentě, kdy se již stala nehoda s rizikem neplánovaného otěhotnění. Chcete-li si užívat sexuální život bez zbytečného rizika otěhotnění, poraďte se se svým lékařem o možnostech ochrany. Mezi tradiční antikoncepci patří pilulky pro ženy, prezervativy, pesar a přerušovaná soulož, která je ovšem nejméně spolehlivým ochranným prostředkem.