Tantra masáže a radost z vlastního těla

tantra masáže

Hluboce erotické tantra masáže mohou zavést tělo a mysl do zcela nového prostoru. Prostřednictvím tantrické techniky je tělo probuzeno natolik, že každý dotek přibližuje mysl stavu blaženosti. Tantra je jednou z nejvíce praktických a dostupných metod hledání trvalého zdraví a štěstí. Skrze tantrické metody se člověk dostává do kontaktu s tělem a myslí a objevuje vědomí vlastních potřeb.

Tantra masáže: O co jde?

Starověké indické umění zvané Tantra spočívá v postupech, které napomáhají spojení s vlastním tělem a umožňují dosáhnout fyzických a emocionálních tužeb a potřeb. Tantra vede k nalezení rovnováhy a harmonie, nachází nové tvůrčí způsoby ohledně toho, jak žít se svou každodenní existencí. Tantrická masáž může být hluboce erotická – užívá smyslové kapacity a přivádí tělo i mysl k blaženým pocitům. Není typem masáže se „šťastným koncem“, ale spočívá v hlubším významu a ve spojování mužské a ženské polarity. Tantra není synonymem pro Kámasútru, jak se mnozí domnívají, více se můžete dočíst ZDE.

Šiva a Šakti – Jin a Jang

Šiva byl duchovní mistr, který před 5000 lety vyvinul spolu se svou ženou Šakti tantrické praktiky. V Tantře je člověk někdy označován jako Šiva, což odráží skutečnost, že ztělesňuje univerzální mužský princip, např. smysl. Šakti pak ztělesňuje ženské rysy – lásku a soucit. Tantra bere v potaz, že lidé v sobě nesou oba tyto prvky. Spojení obou prvků pak dle ní vede k silnému výbuchu energie. Ctění a užití těchto přitahujících se energií pak v masáži nemůže vést k ničemu jinému, než k dokonalému erotickému zážitku.

Hlavní přínosy tantry

Tantra užívá sexuální energii za účelem léčení těla a přístupu k vyššímu stavu vědomí. Může vést k hlubší intimitě, jakou je milování či erotická masáž. Jednou z mnoha výhod tantrické masáže je vyšší uvědomění si vlastního těla a následný zdravější způsob života, pozitivní nálady atd. Fyzické potěšení z tantrických masáží je další nespornou výhodou, protože učí řídit vlny lidské touhy, umění skutečného vychutnávání intimních okamžiků a prodlužuje erotické zážitky.

Smysl a cíl

Metody užívané v tantrické masáži obvykle alternují mezi dynamickou aktivitou, jakou je masáž a pohyb, a pokojným tichem. Cílem je přesáhnout svou fyzickou povahu plným uvědoměním si vlastního těla, mysli a prožívaných pocitů. Když se zaměřujeme na erotický pocit, který zažíváme při masáži, je dobré vypustit všechny kroky a cíle vytvořené v mysli (například posun směrem k orgasmu) a naprosto se oddat přítomnému okamžiku – je to neskutečně osvobozující pocit!

Vyrovnání čaker

Tantrická masáž pracuje s čakrami, energetickými víry, které leží v těle a nad tělem. Působí jako vstupní a výstupní místa pro proudění energie dovnitř a ven. Když jsou naše čakry vyrovnané, máme pocit, že je na světě všechno v pořádku. Pokud jsou navíc čakry vyrovnané s čakrovým systémem našeho partnera, pociťujeme to hluboko uvnitř – na fyzické i duchovní úrovni. Tantrická masáž probouzí sedm hlavních čaker:

· sedmá čakra – blaženost, jednota

· šestá čakra – psychická intuice, transcendence

· pátá čakra – kreativita, výraz

· čtvrtá čakra – láska, posvátnost

· třetí čakra – individuální pravda, nezištnost

· druhá čakra – emoce, pocity, smyslnost

· základní čakra – sex, přežití, primární touha

Tantrická masáž tedy není jen o sexuálním zážitku, jak se mnozí domnívají, ale je zejména duchovní záležitostí. Její výhody bývají přínosné a účinné ještě dlouhou dobu po skončení masáže. Učí totiž, jak získat přístup k hlubšímu stavu mysli, což umožňuje ovládat čakry, a tím i myšlenky a pocity. A kdo by v dnešní době nechtěl odhodit trochu stresu a starostí?

Sdílet článek