Vychutnejte si šumivé víno i Primitivo Salento

Víno jakožto jeden z nejstarších alkoholických nápojů lidstvo konzumuje po tisíce let, přičemž velké oblíbenosti se těší šumivá vína přinášející s sebou jiskřivou radost a zvláštní atmosféru. Ve světě vína existuje hned několik specifických odrůd, z nichž jednou z nejzajímavějších je Primitivo Salento. 

Šumivé víno, to jsou bublinky, které potěší

Šumivá vína se vyrábějí procesem sekundární fermentace, jež probíhá přímo v láhvi. Při tom se produkuje oxid uhličitý, který nemůže uniknout z uzavřené láhve, a tím pádem vytváří charakteristické bublinky. Narazíte hned na několik názvů. Pamatujte, že šumivé víno není jako šumivé víno.

Champagne: Jedná se o nejznámější šumivé víno pocházející z oblasti Champagne ve Francii. 

Prosecco: Italské šumivé víno je obvykle lehčí a ovocnější. 

Cava: Španělská varianta šumivého víno dokáže taktéž nadchnou chutí. 

Primitivo Salento je jižní Itálie v láhvi

Primitivo Salento je zase červené víno pocházející z oblasti Puglia v jižní Itálii, konkrétně z oblasti Salento. Primitivo je zase název hroznů, z nichž se víno vyrábí. Vyznačuje se intenzivní rubínovou červenou s nádechem fialové. Víno má plné tělo s náznaky červeného ovoce, zejména švestek a černého rybízu, doplněné tóny vanilky a koření. 

Víno Primitivo Salento se dokonale hodí k masům, a to především ke grilovanému masu, a taktéž k výrazným sýrům. 

Ať už preferujete svěží bublinkové šumivé víno pro speciální příležitosti nebo hluboké a bohaté chutě, jako je Primitivo Salento pro výjimečné večeře, svět vína nabízí pro každého něco. Stačí se jen trochu zorientovat. Víno je nejen nápoj, ale také umění, tradice a často zrcadlo kultury a krajiny, ze které pochází. Užívejte si každou láhev s respektem k řemeslu a příběhu, který nese s sebou. Italská vína si vás podmaní po všech stránkách.