Paddleboarding – zábavný způsob pádlování vestoje!

Paddleboarding

Také jste si už všimli nadšenců, kteří po vodní hladině plují s pádlem v ruce? I když to vypadá velmi jednoduše, jedná se o náročnou sportovní disciplínu, při níž zapojíte svalové skupiny nohou, zad, rukou i šikmého břicha a zpevníte hluboký stabilizační systém díky neustálému vyrovnávání rovnováhy. Na rozdíl od klasického surfingu nemusíte čekat na vítr anebo velké vlny, abyste mohli pádlovat. Tento sport si zamilujete už pro nízké náklady provozu a využití na jakékoliv vodní ploše.

Paddleboarding zažívá od roku 2009 obrovský boom. Historické kořeny surfu a pádla ale sahají až k domorodcům, kteří okolo roku 1960 využívali tuto metodu zcela běžně. Z Ameriky od surfařů pak lidé přejímají do ostatních částí světa paddleboarding v moderní podobě, jak ho známe dnes.

Začátečníci ocení nafukovací board

Zájemci o tento sport využijí cenově výhodné nafukovací, popřípadě polyetylenové paddleboardy. Na přední příčce se drží nafukovací SUP AQUA MARINA DRIFT FISHING konstruovaný speciálně pro rybaření. Na surfu se dostanete kamkoliv na vodě, pohodlně se usadíte a čekáte na velký úlovek. Prkno je opatřeno velkou protiskluzovou plochou pro snadný nášlap. Nafukovací board připravíte na vodu během několika minut a můžete si užívat relaxaci přímo na vodě. Specificky řešený paddleboard je vybaven prostorem pro uchopení rybářských udic a chladicím boxem se sezením. Dvouvrstvý plášť odolává slané vodě i UV záření. Nosnost prkna je až 130 kilogramů, což ocení zejména statnější postavy. Pádla na paddleboard jsou součástí.

Vyberte si svůj nový board

Pakliže se řadíte mezi začátečníky a raději si užíváte klidné vody či sjíždění drobných vln, prohlédněte si model Paddleboard Aqua Marina Vapor v nadčasovém designu. Za báječnou cenu získáte perfektní nástroj pro letní zábavu na vodě. Board s nosností 115 kilogramů disponuje protiskluzovým nášlapem a bezpečnostními prvky. Značka Aqua Marina patří se svými paddleboardy mezi špičkové výrobky řešené pro jednotlivce i rodiny. Pokud stále nevíte, jak vybrat paddleboard a přitom vás láká jeho testování, zeptejte se prodejců anebo využijte půjčoven. Pořiďte si také svůj paddleboard a objevte kouzlo zábavného sportu. Záleží pouze na vás, zda sáhnete po univerzálním modelu, variantě na jógu, která na vodě vyžaduje maximální soustředěnost, eventuálně rodinné verzi.