Odpovědné vybavení do školy

školní potřeby

Ajajaj. Konec prázdnin už se kvapem blíží a na co myslí feministky? No jasně, na to, že jejich dítě půjde brzy do školy, která je už v základu genderově nevyvážená. Učiteli počínaje a vybavením do školy konče. Co s tím, a jak dítě jako emancipovaná matka co nejlépe vybavit?

V tomto článku nebudeme rozebírat tolikrát omílané téma, jako že je ve školách více učitelek než učitelů. Ani fakt, že pozici ředitele školy častěji obsadí muž, a sáhne si tak na vyšší plat. Dokonce ani to, že náctileté studentky by opravdu neměl tělocvik učit muž, protože to bude mít neblahý vliv na duševní vývoj mnoha dívek. Dnes začneme u vybavení, protože už školní potřeby pro prvňáčky a jejich výběr určují, v jaké společnosti a duchu bude dítě vzděláváno.

Vybírejte unisex

Jako správná feministka byste měla dbát především na to, aby školní batohy, penály ale i obaly sešitů neukazovaly na nadřazenost jednoho z pohlaví. Vezměte si například takové školní tašky s motivy super hrdinů. Spočítejte si, kolik se ve filmech objevuje super hrdinek. Zkusily jste to? No, mnoho jich není, a přitom proč? Mají snad ženy menší předpoklady být polité chemickou sloučeninou, aby se z nich staly želvy ninjice nebo hrdinky, které na počkání vychrstnou ze zápěstí chuchvalec pavoučích nití? My si myslíme, že mají naprosto stejná práva být super hrdinkou jako muži.

Proto dokud nebude ve filmech více super hrdinek, nepodporujte genderově nevyvážený komiksový byznys a radši vsaďte na klasiku – školní batohy s motivy zvířátek, draků a autíček, to je odpovídající potisk pro dítě zodpovědné feministky.

Na webu detskyeshop.cz najdete pro holčičku školní batohy s motivy poníků, soviček nebo roztomilých štěnátek. A pro kluky poslouží školní brašna s motivem tygra, závodního auta či dinosaura.

Stará dobrá aktovka

A jestli teď vzpomínáte na staré dobré časy jednobarevných aktovek se zapínáním na kovový zámek, věřte, že jejich čas znovu přichází. Aktovky jsou na rozdíl od batohů pevnější a mají lepší výztuhy. Dítě tak v zápalu hry neohrozí obsah aktovky odhozením do kouta – alespoň ne tolik. Na vás je teď již jen volba správného designu.

A nezapomeňte, že podobným výběrem by mělo projít veškeré vybavení a školní potřeby, které dítě do školy přinese. Přeci jen, školní kapsář s vyobrazením maskulinního zeleného Hulka není ta nejlepší volba, co říkáte?

Sdílet článek