Jak poznáte dobrou kávu?

Káva je moderní nápoj. I ti, kteří jí dříve neholdovali, si dnes vychutnávají variace ochucené mlékem, aby pro ně nebyla tak hořká. Pravý znalec ovšem ví, že káva chutná nejlépe ve své surové podobě. Jedině tak poznáte, jaké tóny chutí se v ní odráží. Jak poznáte dobrou kávu? 

Unikátní brazilská káva 

Jestli hledáte dobrou kávu, tak tu kvalitní v masových obchodních řetězcích spíš nekoupíte. Stejně jako v jiných případech je lepší vsadit na specializovaný obchod, který provozují lidé, jež se o daný obor zajímají, rozvíjejí se v něm a odebírají produkty ze zemí, kde se rodí nejlepší odrůdy. Pražírna kávy je tím pravým místem, kde najdete něco jedinečného. Právě tady vám poradí a vysvětlí, že je dobré začít již od kořenů, doslova u kořenů kávovníků. Kde rostou ty nejlepší? V Etiopii, Kolumbii, Hondurasu, Papui-Nové Guinei nebo Brazílii. Právě třeba brazilská káva je vynikající, protože má vyvážené chutě, nevšední aroma a dokáže dokonale povzbudit. Ve zmíněných lokalitách se jinak i hlídá, aby zrnka pocházela z aktuálních sklizní. Nejkvalitnější druh kávovníku je pak arabica, která tvoří 65 % z celkové světové produkce. 

Káva Monro – zažijte něco jiného

I když se kávovníky u nás přímo nepěstují, tak to neznamená, že znalci v našich pražírnách nemají dokonalé znalosti. Často jezdí do zahraničí. Možná si říkáte, že káva u nás nemůže být nikdy tak čerstvá, když se dováží. Je to trošku vychytané. Zrnka se sice přivezou, ovšem experti si hlídají, aby se kávová zrna zpražila a prodávala se maximálně týden stará. V ní pak právě poznáte stopy chutí, jako jsou čokoláda, oříšek nebo ovoce. Ostatně víte, že káva je ovoce? Proto se v ní mísí různé ovocné profily. To dělá kávu pestrou. Abyste poznali skutečný svět této rostliny, z níž se dělají skvělé nápoje, pak za zmínku stojí káva Monro. Jejich pestrá nabídka odráží tolik chutí, které káva nabízí.