3 nejčastější problémy vlasů a jak si s nimi poradit

mezoterapie

Jednou z prvních věcí, které si na nás okolí všimne, jsou naše vlasy. Kadeře bychom proto měli udržovat v perfektní kondici. A nejen kvůli vzhledu!  Nezdravé a neupravené vlasy totiž vypovídají i o našem životním stylu a péči, kterou si pravidelně dopřáváme. Pojďme se podívat na tři nejčastější problémy, které vlasy trápí!

Ach ty suché konečky

Se suchými a roztřepenými konečky se nejčastěji potakávají ti z nás, kteří si vlasy pravidelně odbarvují. Zesvětlování jde totiž ruku v ruce s vysoušením.  Nedostatek vlhkosti může způsobovat i příliš časté žehlení, fénování nebo kulmování. Vlasy bychom měli upravovat šetrně a dopřát jim speciální výživu. Konečky je dobré ošetřit i před mytím vlasů. Ochráníme je tak před chemickou zátěží!

Vlasy se mi příliš mastí

Reakcí na extrémní výkyvy teplot můžou být i zplihlé a mastné vlasy. Olej, který se tvoří v mazových žlázách, chrání pokožku hlavy. Někdy je ale mazu až příliš a výsledkem jsou mastné vlasy bez života. Ty nám na kráse rozhodně nepřidají! Zkrotit mastící se vlasy je ale často pěkný oříšek. Zkusme je mýt pravidelně jemným šampónem, který je určený právě pro rychle se mastící vlasy. Masky a olejíčky raději úplně vynechejme.

Padají mi vlasy!

Ztráta vlasů trápí více lidí, než si myslíme. Proto lidé často vyhledávají ošetření například formou vlasové mezoterapie. Mezoterapie je totiž hodně rozšířenou metodou na problém s dehydratovanou pokožku v obličeji, na krku, v dekoltu nebo na rukou. Na vině můžou být hormonální změny nebo třeba nedostatek železa. V případě vlasů částečně můžeme jejich ztrátě předejít například pravidelným pročesáváním. Na noc si pak zkusme vlasy jemně stáhnout gumičkou – třeba do volného copu! Během spánku se nám nezacuchají. Se ztrátou kadeří nám pomůžou i specialisté z kliniky Mediestetik. Například pomocí švýcarské technologie RegenPlazma dokážou stimulovat naši pokožku k výraznějšímu růstu vlasů. Výsledky jsou vidět už po prvním ošetření!

Sdílet článek