Dámské kabáty na zimu

dámský kabát

I když je venku zima až praští, že by si člověk nejraději udělal bundu z peřiny, není nutno vypadat sněhulák, aby vám bylo teplo. I když vaše pruhovaná peřina by mohla znamenat začátek nové módní vlny, raději to neriskujte a oblékněte se i přes chladné počasí elegantně a vkusně, jako pravá dáma. 

Takový luxus, kombinující pohodlí, ochranu proti mrazu a slušivý vzhled, si lze dopřát v podobě zimního dámského kabátku, který navíc unosíte opravdu kamkoliv. Pro osobitý vzhled některých modelů nemusíte v kabátu splývat s davem, ale směle z něho vystoupit, tak jak vám to velí vaše pocity.

Základem ovšem je nebát se vystoupit ze stínu a ukázat se v tom, v čem se opravdu cítíte dobře. Pro někoho to může být vyjádřením svého odporu ke konvenčním kouskům dámských kabátů, pro někoho odrazem jeho silného sebevědomí. Oblékněte se tak, jak chcete a nenechte se svazovat pravidly ani během zimního období. Neznamená to, že byste měli chodit v plavkách, ale i mezi dámskými zimními kabáty jsou kousky, které z vás udělají tu dámu v zajímavém kabátu.

Pro začátečnice

Hodně dámských zimních kabátů má pásek – zkuste ho vyměnit za nějaký odlišně barevný nebo jinak výrazný. Může mít velkou sponu nebo být široký či z jiného materiálu, než kabát. Podobně si můžete vyhrát také s knoflíky. Zajděte do galanterie a určete si styl svého zimního dámského kabátu sama podle sebe.

Pro pokročilé

Pro ty z vás, které jsou si v extravagantním oblečení jisté v kramflecích, jsou tu potom opravdu originální kousky. Co takhle zimní dámský kabát ve stylu gotic se šněrovačkou nebo cvočky? Nebo chcete zkusit odlišný střih se šosem? Své mohou vypovědět také výrazné barvy, jako je například modrá, červená nebo žlutá. Dámský zimní kabát ale najdete i v provedení se vzory třeba s pruhy nebo puntíky. V takto stylizovaném dámském kabátu vás jen tak někdo nepřehlédne. Alternativou je také dámská bunda, která rozhodně stojí za úvahu.

Sdílet článek