Zdraví a fyzička v době koronavirové

osobní trenér

V době opakovaných vládních restrikcí a všudypřítomných obav z koronavirové nákazy se mnoho lidí ocitlo před nelehkou volbou. Přesunout svoje sportovní aktivity do venkovního prostředí a riskovat nepříjemné nachlazení a ztrátu imunity, nebo jednoduše pohyb a zdravý životní styl na nějakou dobu vypustit?

Kdo se rozhodl pro druhou variantu, měl by si uvědomit, že návrat do reality může být těžký, bolestivý a bohužel potenciálně také zdraví nebezpečný.

Určitě se shodneme na tom, že naběhnout hned první den rozvolnění do nejbližšího fitcentra a začít trhat vzpěračské rekordy, není zrovna ten ideální nápad. Několikadenní svalová horečka, přetížené svaly, vazy a klouby… A to je jen špička pomyslného ledovce.

Návrat k pohybu a fyzické zátěži by měl být pozvolný. Ve velkých městech naštěstí není o posilovny a wellness centra nouze. Než ale naběhnout do první železárny, možná by nebylo špatné zapřemýšlet o nějaké alternativě.

Za zvážení určitě stojí investice do osobního trenéra. Pokud nechcete investovat peníze do osobních tréninků, zapřemýšlejte třeba o spinningu nebo stále populárnějším HEATu. To jsou aktivity, které přirozeně simulují lidský pohyb a jsou ideální pro zahřátí a návrat do pracovního tempa, a to bez rizika zranění nebo přetížení pohybového aparátu.

Po tréninku nezapomeňte na správnou regeneraci. Než se přesouvat z místa na místo, zkuste se poohlédnout po nějakém zajímavém wellness centru s posilovnou.

Ať už se rozhodnete jakkoli, mějte na paměti, že času dostat se do formy budete mít ještě spoustu, ale zdraví máte jenom jedno. Pokud jste posledního půl roku kvůli koronaviru strávili většinu času doma na gauči, určitě se během týdne do džínů z maturitního ročníku nevejdete. Reálné cíle a představy také předejdou tomu, že svá předsevzetí nevzdáte předčasně, kvůli zklamání, že vaše pokroky se odehrávají v pomalejším tempu, než ve vašich představách.

Sdílet článek