Zázrak jménem jablečný ocet

jak vymýt barvu z vlasů

Většina z nás zná ocet pouze z kuchyně. Dochucujeme jím omáčky a přidáváme jej do dipů či salátů, když chceme, aby dostaly specificky kyselkavou chuť. Věděli jste ale, že ocet nabízí nespočet možností využití také v oblasti krásy?  Kvalitní jablečný ocet dokáže zajistit,  abyste měli dokonale hebké vlasy, umí vybělit vaše zuby, ale i desinfikovat a následně rozzářit vaši pokožku obličeje. Dopřejete-li pravidelnou octovou péči svému tělu, bude vaše kůže o poznání hladší a zdravější. Jablečný ocet si poradí i s nejrůznějšími kožními záněty či vyrážkami. V případě zarudnutí a pálení, které neustupuje, ale nemůžeme sázet všechny karty ani na tento přírodní zázrak. Jsou zkrátka situace, kdy je lepší poradit se s odborníkem.

Ideální v boji proti akné

Protože na sebe kyselina obsažená v octu váže toxiny, dokáže je velmi dobře vyplavovat. Voda s octem dokáže z pleti i vlasů odstranit nečistoty – ať už se jedná o zbytky make-upu, nebo spektakulární účinky na našich barvených vlasech. V případě obličeje ocet oceníme při léčbě mastné pleti. Pokud jej smícháme půl na půl s vodou a aplikujeme na tvář, stáhne rozšířené póry a desinfikuje problematická místa. To se hodí například u aknózní pleti. Pokud jde o vlasy, voda s přídavkem octa po umytí usnadní rozčesávání. Stačí vodu a ocet naředit v poměru 10:1 a opláchnout vlasy po umytí běžným šamponem. Koncentrát také pomáhá odstranit zbytky chemických přípravků z vlasů a upravuje pH pokožky hlavy. Pokud tedy přemýšlíte, jak vymýt barvu z vlasů, vězte, že jablečný ocet na vlasy je ta pravá volba. Trpíte lupy? Vlasový zábal z octa s vodou v poměru 50:50 vám může pomoci i v této oblasti. Stačí zabalit si  hlavu do teplého ručníku a hodinu tak vydržet. Vlasy následně umyjete tak, jak jste zvyklí. Tuto kúru můžete opakovat i několikrát týdně.

Levný, dostupný a přitom účinný

Na jablečném octu je skvělé nejen to, že jej má každá hospodyňka běžně doma a že je zcela přírodní, ale také to, že stojí pár korun. Vzhledem k jeho vlastnostem srovnatelným s drahými kosmetickými přípravky je tedy velmi dobrý argument po něm sáhnout.

Sdílet článek