Zatočte s kily cvičením s hula hoop

hula hoop

S pojmem hula hoop jsme se pravděpodobně setkali už všichni. Především pak ženy, ale výjimkou nejsou ani pánové, kteří si tuto aktivitu oblíbili. Jde o cvičení se sportovní obručí, která může mít různé designově atraktivní zpracování. Jedno je však u všech hula hoop obručí stejné – perfektní výsledky. 

Kromě nich si ale při této aktivitě užijete i spoustu zábavy při poslechu rytmické hudby. Připravili jsme si pro vás pár zajímavých informací o tom, proč je tento sport vhodnou volbou i pro vás.

Jaké příznivé účinky má na lidské tělo cvičení s hula hoop?

Budete-li se pravidelně věnovat cvičení s hula hoop, nebo chcete-li hoopingu, můžete se těšit na poměrně rychlý úbytek na váze a zeštíhlení v oblasti boků a pasu. Udává se, že průměrně dokáže lidský organismus během dvaceti minut tréninku spálit až 200 kalorií, což rozhodně není málo. Doprovodným efektem je také zlepšení ohebnosti zatuhlých kloubů, zpevnění svalstva kolem páteře a lepší držení těla. 

Další výhodou je to, že při hoopingu dochází k rozproudění krve v krevním řečišti, což pomáhá tělu snižovat krevní tlak a rychleji odbourávat takzvaný špatný cholesterol, který je pro lidské zdraví škodlivý.

Výbornou volbou je cvičení s hula hoop obručí i pro ty, kteří mají nějaký splín, špatnou náladu nebo jsou vystaveni nadmíře stresu. Rytmickým pohybem se totiž do těla začnou vyplavovat hormony, které nám, jak je známo, pomáhají opětovně získat pocit štěstí a spokojenosti. Potřebujete-li dobít baterky nebo zapracovat na své duševní pohodě, pořiďte si některou z designových obručí, pusťte si nahlas svou oblíbenou hudbu a začněte se s obručí kolem pasu v pravidelných elipsách vrtět do rytmu podle návodu na https://hop-sport.cz/blog/jak-cvicit-s-hula-hoop. 

Tuto relaxaci spojenou s hubnutím můžete navíc podpořit i příjemným okolním prostředím. Proto si svou novou sportovní obruč můžete vzít s sebou i na výlet do přírody.

Za málo peněz hodně muziky

Toto pořekadlo v rámci hula hoop obruče opravdu sedí. V minulosti si děti a ženy hrály s obručemi vyrobenými z dřevin. Dnešní moderní obruče jsou ale z hladkého a jemného syntetického materiálu, s nímž je radost cvičit. 

Ze začátku cvičení se může stát, že na svých bocích naleznete menší modřinky. Ničeho se ale nelekejte a v tréninku i nadále pokračujte. Jde o zcela normální a nebolestivý jev vzniklý třením obruče o pokožku. Jakmile si vaše tělo na nový druh sportovní aktivity zvykne, modřinky se přestanou tvořit.

Abyste ale docílili vytouženého úbytku na váze, zlepšení své fyzické kondice, vytvarování boků a zpevnění břicha i hýždí, je zásadní provádět cvičení dobře. Zvolte si hola hoop obruč o průměru, který vyhovuje vaší postavě. Na trhu obvykle najdete modely s průměrem až do velikosti 110 cm. Také s vahou obruče se efektivita cvičení zvyšuje. Ideálně by se měla pohybovat okolo 1 kg.

Zlehka si předkročte jednou nohou a pokrčte kolena. Pak už jde jen o to rozpohybovat obruč tak, aby vám co nejméně padala. Můžete nám ale věřit, že jde o tak jednoduché a především zábavné cvičení, že se do toho brzy dostane i naprostý pohybový antitalent. Vybrat si můžete i takzvanou masážní obruč hula hoop, která má na vnitřní straně umístěné příjemné masážní výčnělky.