Výhody tance: Zdravější srdce, odolnější psychika a lepší fyzická kondice

tanec pro ženy

Pohyb je pro zdraví velice důležitý stejně jako kvalitní strava. Kdo v zaměstnání svou pracovní dobu prosedí, ten by měl myslet na to, aby část svého volna věnoval některé z pohybových aktivit. Vybírat by měl zejména ty, které ho baví. Může se jednat o rychlou chůzi, běh, cvičení ve fitness centru a nebo oblíbené plavání. Ale co dělat, když vám nic z toho neříká?

Slyšíte hrát hudbu a už to s vámi šije?

Pak možná tím pravým pohybem pro vás bude tanec, který přináší řadu výhod pro fyzickou kondici i duševní pohodu. Trénink tance si v ničem nezadá s kardio cvičením. Výborně posiluje srdce tím, že se tepová frekvence pohybuje obvykle v aerobní zóně. Stačí tedy pár tanečních kreací týdně a vaše srdce a cévy bude hned zdravější.

Blahodárný účinek tance na lidský organismus

Tancem si lidé procvičí svaly celého těla. Je to také jeden ze způsobů, jak zhubnout. Tím získají sílu a lepší rovnováhu a jejich kondice půjde nahoru. V případě zdravotních potíží se mohou domluvit se svým tanečním instruktorem, který styl tance pro ně bude vhodný. Vedle lepší fyzické aktivity taneční krok přispívá také k psychické svěžesti. Tím, že se člověk musí učit nové kroky, posiluje své mozkové buňky a zlepšuje náladu. Zvláště tanečníci ve vyšším věku ocení výhody tance na svou psychiku. Dáno je to nejen pohybem, ale také hudbou, která má pozitivní vliv na duši – omezuje stres a příznaky úzkosti nebo deprese.

Tančete klidně i doma u televize

K tomu, abyste začali tancovat, vám bude stačit prostor v obývacím pokoji, taneční partner a kanál YouTube, kde je možné najít instruktážní videa s tím, jak se jednotlivé tance tančí. Pro toho, kdo se stydí a nerad chodí do společnosti, je to výborný způsob tréninku. Tancovat tak lze doma třeba s vnoučaty nebo svými dětmi. Pro mnoho jiných je však tanec také možností setkání s dalšími lidmi, které ke svému životu potřebují. Své taneční znalosti pak mohou uplatnit na plesech a nejrůznějších zábavách, které zvláště v zimních období bývají velmi časté. Tito se s tancováním doma jen tak nespokojí a budou hledat jiné možnosti, jak se tančit naučit. 

Tanec nejsou jen taneční

Tanec máme často spojený s obdobím, kdy jsme chodili na střední školu a účastnili se tanečních. Pro někoho to možná bývaly v těch šestnácti letech spíše hodiny hrůzy, které přetrpěl šlapáním po chodidlech svého tanečního partnera. Kdo se tančit nenaučil a přitom by toto umění společenského pohybu chtěl ovládat, má možnost to napravit kdykoliv jindy, existují totiž taneční kurzy pro dospělé, a to pro začátečníky i pokročilé. Nemáte partnera? Nevadí, zapište se na hodiny tance pro ženy.

Není se vůbec třeba obávat toho, že tancovat vůbec neumíte. Od toho jsou v kurzech zkušení instruktoři, kteří vás provedou jednotlivými tanečními kroky, abyste základy tanců zvládli na výbornou. Stačí se zbavit ostychu a mylného přesvědčení, že tanec je pouze pro děti. Jestliže vám ony už z hnízda vylétly, je taneční kurz výborným způsobem, jak trávit společný čas se svým životním partnerem a utužit svůj vztah. Přitom se vedle tradičních společenských a latinskoamerických tanců můžete naučit i základy moderních tanců, jako jsou Street Dance, Hip hop, Dancehall nebo House Dance.

Tanec pro dospělé v Olomouci

Pro obyvatele Olomouce a jejího okolí už od roku 2011 funguje 331 Dance Studio Olomouc. Věk je pro něho jen číslo, takže vedle malých tanečníků má také spoustu zájemců z věkové kategorie 50+. Kdo v sobě objevil soutěživého ducha, může se zúčastnit tanečních soutěží nebo vystoupení. Není to ovšem podmínkou, kurzy je možné navštěvovat i jen kvůli samotnému dobrému pocitu z tance.

Na webových stránkách 333 Dance Studia Olomouc je k dispozici seznam všech kurzů, které nabízí. Stačí si vybrat a vyplnit elektronickou přihlášku, jež je na webu k dispozici.

Sdílet článek