Výhody domácího tréninku

posilovací lavice

Možná patříte k těm nadšencům, co si každý měsíc zaplatí členství v posilovně a poctivě tam několikrát týdně dochází. Někdy je skvělé, když máte možnost zacvičit si sérii cviků na zadek nebo břicho v pohodlí vašeho domova. A to zejména v době, kdy ve svém plném kalendáři nejste schopni najít dostatek času na trénink v posilovně nebo okolnosti neumožňují její návštěvu.

Buďte si sami sobě trenérem

Svůj trénink můžete bez problémů zvládnout i doma. Někteří lidé dokonce na domácí cvičení nedají dopustit a cítí se při něm lépe než ve veřejném fitness centru. Vše, co musíte udělat, je obléct svůj sportovní outfit, nasadit úsměv a být prostě šťastní z toho, že děláte něco prospěšného pro své zdraví a navíc děláte to, co vás baví. Výhodou cvičení doma je, že je cenově dostupnější než měsíční permanentka do posilovny. Ve vaší domácí posilovně může být posilovací lavice, ale stačí vám i minimální počet vybavení, které si potom můžete brát i na cvičení do parku nebo na zahradu.

Samozřejmě se nabízí i cvičit pouze s vlastní vahou těla. Technicky dobře provedený cvik prkno v několika variacích a sériích společně v kombinaci s dalšími cviky za sebou je velkou výzvou, ale je dobré, když po ruce budete mít pomůcky jako je například podložka, jednoruční činky nebo posilovací guma, kterými svůj trénink oživíte.

Disciplína a strava – recept na úspěch

Další velmi praktickou výhodou, kterou domácí fitness má, je že vás při cvičení nikdo nebude pozorovat, takže se můžete pořádně odvázat. Proto se nebojte a vyzkoušejte nové cviky, pusťte si hudbu pořádně nahlas a třeba i křičte, když bude třeba, až budete zápasit sami se sebou, abyste i ten poslední angličák opravdu udělali.

Hlavně se nevzdávejte, vaše mysl a tělo vám za to později poděkují. Nezapomínejte ani na stravu. Pokud tedy cvičíte několikrát týdně a stále se nejste schopni vzdát průmyslově zpracovaných potravin, sladkostí a dalších neřestí, od vašeho výsledku budete stále na míle vzdáleni. Proto myslete na to, že klíčem je změnit svůj přístup k životu.

Buďte aktivní, jezte zdravě a dopřávejte si hodně odpočinku. Protože jen správný balanc ve všech oblastech vašeho života vám umožní žít spokojený a šťastný život.

Sdílet článek