Výhody cvičení s parťákem

běžecký pás

Nechce se vám cvičit a hledáte způsob, jak si pravidelný pohyb zamilovat? Najděte si parťáka, který vás bude motivovat k tomu, abyste nepřestali. Vyberte si takový sport, který vás bude opravdu bavit. Nečekejte, že výsledky se objeví již druhý den. Cesta za vysněným tělem je běh na delší trať, ale když vyběhnete hned, velmi brzy budete v cíli.

Rodinná podpora

Parťáka na cvičení hledejte nejdřív mezi svými nejbližšími. Může to být například váš protějšek, nejlepší kamarádka nebo třeba někdo z rodiny. S blízkým člověkem se vám nejlépe podaří sjednotit čas a najít společný prostor pro cvičební aktivity.

Výhody domácího cvičení

Pokud navíc začnete cvičit s partnerem nebo s dětmi, můžete si společně koupit například běžecký pás nebo třeba eliptický trenažér. Cvičení si tak zpříjemníte i kardio aktivitou, která pálí tuky mnohem rychleji a efektivněji než třeba protahovací cviky. Dopřejte si na těchto strojích alespoň 15 minut cvičení denně. Postupně přidávejte, až budete schopni odcvičit alespoň 30 až 40 minut.

Sdílení s kolegy

Máte-li kolem sebe lidi, kteří na sobě nechtějí pracovat nebo jim cvičeni nic neříká, zkuste se zeptat například v práci, jestli by nechtěl společně cvičit a vzájemně se motivovat. To stejné platí i v případě, že chodíte do školy, na kurz nebo třeba na lekce angličtiny. Zkuste najít parťáka na tomto místě.

Sportovní inzerát

Dalším způsobem, jak najít parťáka na sport je inzerát. Najděte si webové stránky se seznamkou a napište inzerát o tom, koho a na jaký sport hledáte. Pokud budete mít štěstí, je velká pravděpodobnost, že právě v online světě najdete potřebnou podporu. Navíc se můžete podporovat denně a v jakoukoliv hodinu budete chtít. V některých případech se nemusíte ani vidět nebo znát osobně.

Síla sociálních sítí

Rozhodněte se, jakému cvičení se chcete věnovat a zda vás například baví jízda na rotopedu nebo dáte přednost posilování. Přidejte se také do skupin na sociálních sítích, kde mohou ostatní sdílet své zkušenosti, recepty i zkušenosti se sportem. I na těchto místech můžete najít někoho, s kým bude pro vás cvičení zábavnější a snadnější.